sisa6666
10.11.14,11:23
Pracoval som pre taliansku firmu, na prikaz zamestnavatela sme jazdili bez prestavky. V Nemecku nas zastavili zo Spolkoveho uradu pre nakladnu dopravu a udelili nam pokutu, ktora nam bola dorucena postou. Pre danu firmu uz nepracujem. Som povinny uhradit pokutu ja alebo by ju mali vymahat od zamestnavatela, kedze sme jazdili na jeho prikaz. dakujem
willma
10.11.14,10:30
máš ten príkaz písomne? Asi nie. Jednoducho smola
sisa6666
10.11.14,10:32
ano, pisomne, ale je na nom uvedeny aj nazov firmy a tiez spz auta, ktorym som jazdil a ktore nie je moje, nemam s nim nic spolocne
willma
10.11.14,10:37
počkaj, ty chceš povedať, že máte v ruke PÍSOMNÝ PRÍKAZ od zamestnávateľa, že treba jazdiť bez bezpečnostných prestávok??? To už ktorý zamestnávateľ by bol tak blbý? Ak hej tak podnet na IP aj na Slovensku a súdnou cestou riešiť úhradu pokuty z Nemecka a to nehovorím o sankciách, ktoré si vyslúži zamestnávateľ na SK.
sisa6666
10.11.14,10:41
zle sme sa rozumeli, prikaz nemam pisomne, len si myslim, ze sankciovana by mala byt firma, nie sofer, nie? a este ked tam uz nie som zamestnany.
willma
10.11.14,10:51
v tom prípade platí to, čo som písala pôvodne. Ako chceš preukázať, že porušenie zákona bolo na príkaz zamestnávateľa.
Dav
10.11.14,10:58
Smola a svinstvo, ale pokuta je kamionistova. Keď je firma slušná, tak vie, do čoho ľudí nahnala a pokutu im preplatí. Ty ako šofér vieš, koľko hodín máš jazdiť, ako si povinný mať bezpečnostné prestávky. Riziko, že Ťa chytí kontrola a zaplatíš ,že Ťa vyhodí zamestnávateľ, lebo odmietneš jazdiť tak, ako nesmieš, alebo že unavený spôsobíš dopravnú nehodu a škodu na majetku, alebo niehoho zraníš či usmrtíš je Tvoje riziko ...
sisa6666
10.11.14,10:58
to nie, je jasne, ze by som to nijak nedokazal. len si myslim, ze by to mali riesit s firmou a ta nasledne so mnou. aj casnicka ked neda danovakovi blok, tak to nebudu riesit s nou, ale s majitelom. neviem, aj sme to chceli uhradit na mieste, ale povedali, ze sa obratia na firmu a pokutu zaslu jej.
sisa6666
10.11.14,11:05
no ved to, len ta ma bude mat uz silno na haku, kedze tam uz nerobim :-(