mamina jana
10.11.14,11:50
Dobrý deň,
ide o toto: máme pozemok zo severu na juh, náš sused stavá na hrane pozemku, no je to "rekonštrukcia" , stavia poschodový dom, na pochodí má mať len tzv. francúzsky balkón, no jednoducho dve otváracie dvere so zábradlím, avšak si tam urobil klasický balkón a to je sranda na tom že ten je až na vzdušnú hranicu pozemku, čiže super výhľad na náš dvor. Vie že s tým nasúhlasíme, aby nám narušoval takto súkromie, ale jeho odpoved je, že si môže robiť čo chce. Teraz príde to najlepšie, pre čo aj píšem sem: bola som sa na to spýtať na stavebnom urade a tam mi bolo povedané, že nie sme ako susedia účasníci stavebného konania, že mu to bude skolaudované aj s tým balkónom, pokiaľ nám to prekáža máme si podať námietku, ked som však povedala že to narušuje naše súkromie a urobil si to bez nášho súhlasu tak mi bolo povedané že na ten balkón aj ked je takpovediac nad naším dvorom náš súhlas nepotrebuje. Ked som sa spýtala či bude aj dodatočné stavebné konanie lebo má tam veľa stavených úprav mimo projektu, ktoré dokonca menia vzhľad budovy, tak mi bolo povedané, že to nie je dôvod na dodatočné stavebné konanie. No dalej bola komunikácie v podobnom duchu, ale dalej čo ma dorazilo, bolo to že na stavebnom úrade vedia že tam už rok bývajú a vraj prečo by tam bez kolaudácie nemohli bývať daľšie tri roky (a čučat nám do dvora z balkóna)
teraz otázky: čo to má znamenať? kde je problém? čo s tým? to si naozaj môže robiť čo chce a my nemáme ani právo na ochranu súkromia, prípadne majetku? to naozaj splácame dom a pozemok s tým, že my môžeme byť akurát ticho?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! predám pekný domček s veľkým pozemkom.....
sosak
10.11.14,11:19
Napíš doporučene na stavebný úrad všetky výhrady, ktoré máte voči realizácii takejto " rekonštrukcie ". Nech vám písomne odpovedajú, je to ich práca.
mamina jana
10.11.14,16:18
a ked odpoved bude rovnaká ako ústna, tak čo potom? keby sme to aj chceli predať ale komu? nik so zdravým rozumom nekúpi dom a dvor bez súkromia.....
sosak
10.11.14,16:25
Však ti povedali, cit." pokiaľ nám to prekáža máme si podať námietku".
arizona
10.11.14,16:31
a z toho balkona ti vidi sused do okien domu,alebo kde? Do zahrady?
mamina jana
10.11.14,17:22
vidí mi do celého dvora a aj do záhrady, tá záhrada ma tak nehnevá ale to že nemám súkromie na dvore je dosť silná káva, sused má súkromie na dvore a na náš sa pozerá z balkóna....
mamina jana
10.11.14,17:33
dobre teda, ale kde mám záruku že s tým bude stav. úrad niečo robiť, ked už teraz podľa stav.. úradu nie je dôvod na dodatočné stavebné konanie to, že už na prvý pohľad dom vypadá inak ako to s čím sme počas staveného konania súhlasili...papier sa rýchlo stratí, prípadne len zaznamenajú že sme niečo také podali a balkón bude odklepnutý, my tým pádom splácame niečo čo už nebude mať ani hodnotu za ktorú sme to kúpili