margaretik
10.11.14,12:05
Prajem krásny deň. Prosila by som o radu. Koncom novembra 2014 mi končí rodičovský príspevok – dieťa dovŕši 3 roky. Miesto, na ktorom som pred materskou dovolenkou pracovala , bolo po mojom odchode hneď obsadené na dobu neurčitú. Mňa teraz čaká výpoveď. Moje pracovné miesto nie je zrušené, je len obsadené a v práci o mňa nemajú záujem.
Prosím, podľa akého paragrafu mám podpísať výpoveď, aby som neprišla o žiadne dávky z úradu práce. Mám z toho nočnú moru, nakoľko pani „personálna“ nie je dvakrát milá osôbka . Mne nič iné netreba, len paragraf, aby som dostala podporu ... a ak bude nejaké to odstupné sa neurazím, iné problémy a naťahovačky mi s nikým netreba.
Ďakujem.
Tweety
10.11.14,12:15
Spôsob skončenia PP nemá nijaký vplyv na vznik nárok na podporu. ALe zrejme to bude § 63 odst. 1. písm. b.
veronikasad
10.11.14,17:25
Prečo chceš dávať výpoveď ty ? Mala si mesiac vopred oznámiť zamestnávatelovi ukončenie rodičovskej dovolenky a počkať na výpoveď od zamestnávatela v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) s nárokom na odstupné.
Ak ti zostala nejaká dovolenka a požiadaš aspoň jeden deň o čerpanie a zvyšok ti zamestnávatel preplatí, výrazne si zvýšiš vymeriavací základ pre dávku v nezamestnanosti
Tweety
10.11.14,17:40
nepíše, že ide dávať výpoveď
veronikasad
10.11.14,17:41
A toto je čo ?
Prosím, podľa akého paragrafu mám podpísať výpoveď,
Tweety
10.11.14,17:42
mám podpísať, určite myslela prevzatie od zamestnáv.
veronikasad
10.11.14,17:49
Až taká istá by som si tým nebola ... Skôr ju zamestnávatel donúti, aby si výpoveď dala sama.
Tweety
10.11.14,17:51
to je tak, keď zadáv. nedajú otázku presne a jasne
margaretik
20.11.14,05:04
Ďakujem za odpovede, ja nedávam výpoveď, mne len končí rodičovská dovolenka 23.11.2014 a nemajú o mňa záujem v práci, tak aby som personalistke nepodpísala nejaký paragraf, ktorý by mňa ukrátil o dávky na úrade práce. Ja som potrebovala len vedieť paragraf - klasické ukončenie pracovného pomeru po skončení RD zo strany zamestnávateľa. Zamestnávateľovi som po ukončení MD podpísala papier, že nastupujem 24.11.2014 - lebo mi ho poslal poštou na doručenie, takže som mu teraz neoznamovala nič. Ospravedlňujem sa za nepresné zadanie otázky.
Tweety
20.11.14,06:13
Oznámiť, že nastupuješ ,bolo tvojou zákonnou povinnosťou.