xylonka
10.11.14,13:42
Som štátny zamestnanec a bola som prijatá do dočasnej štátnej služby na zastupovanie počas výkonu verejnej funkcie s presným uvedeným miesta výkonu služby.Chcú ma preložiť do iného miesta.S tým nesúhlasím.Mám nárok na odstupné??Zákon č.400/2009 Z.z. hovorí len o zamestnancoch v stálej štátnej službe :

§ 53
Odstupné
(1) Štátnemu zamestnancovi v stálej štátnej službe pri skončení štátnozamestnaneckého pomeru výpoveďou z dôvodu uvedeného v § 47 písm. a) a b) alebo dohodou o skončení štátnozamestnaneckého pomeru z toho istého dôvodu patrí odstupné v sume dvojnásobku funkčného platu, ktorý mu patril v čase, keď vznikol dôvod, na základe ktorého došlo k skončeniu štátnozamestnaneckého pomeru, a ak jeho štátnozamestnanecký pomer trval dlhšie ako dva roky,......
Ďakujem.
avalik
10.11.14,13:16
Nemáš nárok na odstupné.

doplnenie:

Si zamestnanec v dočasnej štátnej službe a tvoj služobný pomer sa riadi zákonom č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a tam sa hneď v úvode dočítaš:

(4) Na štátnozamestnanecké vzťahy sa vzťahuje Zákonník práce (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311), len ak to ustanovuje tento zákon.
xylonka
11.11.14,06:37
Ďôvod zastupovania ale nadalej trvá,čiže dostanem len vypoved podla par.47.ods.b

§ 47
Výpovedné dôvody služobného úradu
Služobný úrad môže dať štátnemu zamestnancovi výpoveď, ak
a) štátny zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby na konkrétnom štátnozamestnaneckom mieste, služobný úrad nemá pre neho iné vhodné štátnozamestnanecké miesto alebo štátny zamestnanec nesúhlasí s trvalým preložením v služobnom úrade a nedohodne sa so služobným úradom inak,
b) sa zrušuje alebo zrušilo štátnozamestnanecké miesto, služobný úrad nemá pre štátneho zamestnanca iné vhodné štátnozamestnanecké miesto alebo štátny zamestnanec nesúhlasí s trvalým preložením v služobnom úrade a nedohodne sa so služobným úradom inak,

Ale podľa ZP by som odstupné dostala, nie je to v rozpore ??
Dakujem
avalik
11.11.14,07:30
doplnila som odpoveď
xylonka
11.11.14,08:10
velmi pekne dakujem,takze podla tohto by mi mali dat 2 mesačnu výpovednú dobu a to je všetko.A môžu ma preradit docasne počas výpovednej doby aj bez mojho súhlasu??
avalik
11.11.14,08:37
áno, pozri § 34