SERVIS
10.11.14,14:01
Ahojte, prosím Vás o radu, doteraz sme kupovali dosť materiálu z EÚ, boli sme platcovia DPH podľa §7, takže som faktúru samozdanila a DPH odviedla. Odo dnes sme platcovia klasický a podľa toho čo som čítala, mali by sme si požiadať o vrátenie dph z materiálu ktorý je ešte na sklade... niečo bolo kupované na Slovensku ale väčšina z EÚ. Nie som si istá či tomu dobre rozumiem a môžem pýtať DPH aj z toho materiálu čo sme kúpili z EÚ. Vediem PÚ. Ďakujem.
Mishok
10.11.14,14:09
KEJKA
10.11.14,16:07
môžeš, ved DPH sa zaplatila v SR. Treba len inventúru.
Mám v týchto dňoch presne taký prípad, vlastne až dva, ale riešiť sa to bude v decembri.
SERVIS
27.11.14,11:50
a čo s faktúrou z EU na ktorej nie je vyčíslené VAT, vtedy sme ešte neboli platcovia DPH ani podľa § 7.. tú mám zahrnúť do inventúry a vyratovať DPH?? ďakujem..
Mishok
27.11.14,12:16
1. Otázky zadávaj samostatne.
2. NIE - nakoľko si nebol registrovaný podľa §7 tak si si nesamozdaňoval tak nemôže požiadať o vrátenie pri registrácii. Pre DPH zaplatenú v zahraničí môžeš požiadať ak si platca DPH podľa §4 a takto zaplatená DPH prekročila 50€ za rok (50€ je všeobecne ale môže sa to líšiť podľa krajín)