Luna
20.10.04,09:17
Čo všetko kontrolujú pri cestnej dani? Kontrolulú aj knihy jázd.Alebo knihu jázd kontroluje len pri dani z príjmov.
McMarti
21.10.04,07:01
Ahoj, mne kontrolovali podla techničaku dátum zaregistrovania vozidla na firmu a či bolo správne prihlasené a vypočítaná cestná daň, tiež chceli vidieť knihy jayd ale tie nekontrolovali , len či sa vedú.
Luna
21.10.04,07:05
Myslela som si to .Len v jednej firme kde som robila majú teraz kontrolu na cestnú daň.za rok 2002,2003.A na daň z príjmu za 2002.Hrúza ako Fo som robila 7 rokov a nebola ani jedna kontrola na FO.S.r.o. funkuje 1,5roka a už 3 kontrola.
Janna
21.10.04,10:44
Stačí viesť knihu jázd len v elektronickej forme? My nemáme žiadnu knihu jázd v aute, kde sa píšu jazdy, ale rovno to hádžeme do PC a na koci roku vytlačíme. Myslíte, že to stačí?
rene
21.10.04,10:50
Závisí od toho, čo do toho PC hádžete/chi-chi/ .
Pokiaľ to má všetky potrebné údaje/dátum jazdy,odkiaľ-kam, účel, čerpané PHM, najazdené km a nakonci to všetko zrátané,myslím PHM a km/,tak je to jedno, či je to ručne , či PC.
Janna
21.10.04,10:52
Hádžeme tam presne to čo píšeš. Takže pohoda.
Vďaka
mato
07.12.04,21:02
ahojte,
neviete ako to je s kontrolou na cestnu dan v pripade, ze auto uz nevlastnim, ale v minulosti som ho pouzival a uplatnoval si s tym suvisiace naklady? budu chciet vidiet nejaku kopiu technicaku, alebo si budu nieco overovat na policii? nestretli ste sa niekto s takouto situaciou?
Paula
07.12.04,22:19
mato, ak si si uplatňoval výdavky, je dobré mať nárok k nim aj zdokladovaný a radšej ich doma sušiť dlhšie, než prikazuje zákonom stanovená doba. Máš teraz vrtuľu za staré roky asi :) a osud je v rukách právnika (ak po tebe chcú veci, na ktoré už nárok nemajú). Ak si cestnú daň za inkriminované obdobie platil,je to v poriadku, na DÚ musia mať príjem z tvojej strany.
olga88
28.12.04,22:03
Bud preukazete vlastnictvo auta fotokopiou tech. preukazu, alebo spravca dane si overi na dopravnom inspektorate vlastnictvo automobilu v danom obdobi, ked ste si uplatnovali vydavky.
Olga
Enis
14.01.05,15:07
Ako je to s cestnou daňou keď si auto len prenajmem od súkromnej osoby?Tá osoba je zo zahraničia?Aj tu potrebujem knihu jázd?Ďakujem