chudikovakatka
10.11.14,19:14
Bol som prepustený z firmy. S firmou som sa súdil. Súd po troch rokoch rozhodol o neplatnosti výpovede. Na základe rozhodnutia som navštívil firmu z ktorej ma prepustili pred troma rokmi a prejavil som záujem o svoje pôvodné pracovné miesto, ktoré bolo "vedúci nákupu". Firma mi oznámila, že mám ísť domov a čakať na ich odpoveď. Odpoveď prišla, firma mi oznámila, že moje pôvodné pracovné miesto "vedúceho nákupu" zrušili pred pol rokom a ponúkli mi prácu vrátnika.
Toto celé svedčí o tom, že oni ma už nechcú vo firme ale nechcú mi dať výpoveď aby mi nemuseli vyplatiť odstupné a odchodné.

Otázka:
- vie mi niekto poradiť ako postupovať v tomto prípade?
- keď súd rozhodol o neplatnosti výpovede mám právo na svoje miesto ?
- môžu ma preradiť na inú prácu keď s tým nesúhlasím?
- môžu mi siahnuť ma mzdu ?
veronikasad
10.11.14,18:15
aké pracovné zaradenie máš v pracovnej zmluve?
chudikovakatka
10.11.14,18:16
vedúci nákupu
veronikasad
10.11.14,18:18
Výpoveď ped 3 rokmi si dostal z akého dôvodu ?
chudikovakatka
10.11.14,18:19
v tej firme som pracoval 18 rokov.
veronikasad
10.11.14,18:19
to je OK, ale aký bol výpovedný dôvod pred 3 rokmi ?
chudikovakatka
10.11.14,18:21
o tom by som moc nechcel písať,
vzhľadom k tomu, že súd rozhodol v neplatnosť výpovede.
kopretinka
10.11.14,18:23
ak nechceš písať verejne,tak odpoveď nedostaneš
chudikovakatka
10.11.14,18:26
v skratke - porušenie pracovnej disciplíny.
veronikasad
10.11.14,18:29
Oznám písomne zamestnávatelovi, že trváš na pracovnom zaradení v zmysle platnej pracovnej zmluvy. Ak tvoja pozícia bola naozaj pred polrokom zrušená, zamestnávatel ti dá výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) s nárokom na odstupné.

Na miesto vrátnika ťa môžu preradiť len ak podpíšeš Dodatok k pracovnej zmluve alebo Dohodu o zmene pracovnej zmluvy ...
chudikovakatka
10.11.14,18:41
Veľmi pekne ďakujem.
chudikovakatka
10.11.14,19:20
Výpoveď som dostal na hodinu, z dôvodu, že som vraj konal nekompetentne a ohrozil zisk firmy,Malo ísť o nákup tovaru, ktorý som zrušil bez konzultácie s nadriadeným. Musel som sa rozhodnúť hneď a nebolo času na nejaké konzultácie. Prešetrovanie ukázalo, že som konal správe a keby som ten nákup odklepol tak, vtedy by som ohrozil firmu. Čo potvrdil aj súd.