Gong
10.11.14,20:24
Dobrý deŇ,
sme štvrťročný platcovia dph, podávala som za 3Q2014 priznanie i kontrolný výkaz, prišiel mi chybný protokol, kontrolný výkaz som opravila a teraz mi zostáva opraviť teda podať dodatočné dp k dph, v DP nám vyšla daňová povinnosť, aj po oprave tá istá, len riadky v DP 21,23 a 28 priznanie sa mi menia. Prosím keď budem podávať dodatočné DP k DPH, ak mi zostáva daňová povinnosť tá istá, riadky v DP 37 a 38 nevypľňam, rozdiel mi nevznikol a v riadku 38 som si nie istá, či tam uvediem tú povinnosť čo mi vznikla. Ešte som doteraz dodatočné DP nerobila tak som si nie istá. Dakujem
Ekonoom
10.11.14,21:45
Dobrý deň, nebojte sa podať dodatočné opravné priznanie ak ste zistila, že v riadnom máte chybu. Na stránke finančnej správy môžete nájsť metodický pokyn ako postupovať ak si nie ste istá, prípadne skúste konkrétne rozpísať Váš problém čo Vám nie je jasne a budeme sa Vám snažiť pomôcť.
KEJKA
10.11.14,22:10
Vyplníš dodatočné DP DPH tak, ako malo byť správne riadne. Kedže sa menia len riadky a nemení sa výsledná daňová povinnosť, rozdiel je NULA, tú neuvádzaš nikde.
vyčíslená DP bude rovnaká.