RenataK
27.04.06,09:36
Účtuje niekto MO SRZ? Mám ponuku účtovať rybársky zväz, ale neziskovku som ešte neúčtovala a tak nemám predstavu čo to všetko obnáša. Doteraz účtovali v JÚ a teraz chcú účtovať v PÚ, že vraj ostatné RZ účtujú v PÚ. Mám viacej otázok, vedel by ma niekto zorientovať v tejto oblasti? Ďakujem
RenataK
05.05.06,08:19
Dobre ak nikto neúčtuje rybársky zväz, spýtam sa inak. Kde, na akom účte by ste v PÚ účtovali o rybárskych povolenkách a násadách rýb, ktoré nakupujú od Slovenského rybárskeho zväzu a nimi potom zarybňujú rybníky a rieky?
Môže sa o rybárskych povolenkách účtovať na účte 253 - Dlhové cenné papiere na predaj? Poradí mi niekto, alebo aspoň napíše svoj názor? Ďakujem
RenataK
10.05.06,05:09
Prosím, poradí mi niekto? Alebo pripojte aspoň svoj názor ako by ste vy rozmýšľali v tomto smere. Ďakujem
Elena Navrátilová
10.05.06,05:45
Renátka, skús sa obrátiť na iné ZO, aj im predsa musí niekto robiť účto. Ja by som to riešila týmto smerom. Veď oni majú aj nejaký celoslovenský zväz. Tak skús tam. Otvor na nete Zlaté stránky a skús. Držím palce, určite je to dobrý smer. Ak nie, môžem sa opýtať u nás. Ale tu majú určite JU.;)
RenataK
10.05.06,06:06
Ďakujem, aj takáto rada je rada, skúsim sa obrátiť na iné zväzy. Pekný deň prajem.
RenataK
10.05.06,06:52
Renátka, skús sa obrátiť na iné ZO, aj im predsa musí niekto robiť účto. Ja by som to riešila týmto smerom. Veď oni majú aj nejaký celoslovenský zväz. Tak skús tam. Otvor na nete Zlaté stránky a skús. Držím palce, určite je to dobrý smer. Ak nie, môžem sa opýtať u nás. Ale tu majú určite JU.;)
Takže ešte raz ďakujem Ti Elenka za usmernenie. Zavolala som na SRZ a tam bol jeden pán veľmi ochotný a poradil mi takto:
Povolenky na rybolov - účtovať ako ceniny
Násady na zarybnenie - hneď do spotreby na 501AU
Pekný deň;)
Elena Navrátilová
10.05.06,09:34
Takže ešte raz ďakujem Ti Elenka za usmernenie. Zavolala som na SRZ a tam bol jeden pán veľmi ochotný a poradil mi takto:
Povolenky na rybolov - účtovať ako ceniny
Násady na zarybnenie - hneď do spotreby na 501AU
Pekný deň;)
Renátka som rada, že si sa našla. Prajem ti veľa práve takýchto šťastných krokov. Ďakujem, aj tebe prajem pekný deň.;)