wenika
11.11.14,12:43
Dobrý deň,
potrebovala by som surne poradiť.. Ccela som sa preto spytať ci je možnost odstupenia od najomnej zmluvy s narokom na vratenie penazi ? Zmluvu s prenjimatelom bytu sme uzatvorili teraz 1.11.2014. Pri podpise zmluvy sme zaplatili najomne a zabezpeku. Vzhladom na to že sme sa ešte do bytu nestihli nastahovat lebo sa manželovi zmenil zdravotny stav a dvosledkom toho zrejme pride o pracu som chcela vediet ci je nejaka možnost aby nam vratili aspom cas penazi z byt a zabezpeku ked vlastne zmluva nebola nadobudnuta lebo tam nebyvame ?
dakujem velmi pekne
ivka70
11.11.14,11:54
Treba si precitat tu zmluvu a komunikovat s prenajimatelom.
wenika
11.11.14,11:58
V zmluve nemame zadane ohladom odstupenia od zmluvy len čisto vypovednu lehotu a neplatenie najmu na cas že vtedy je treba sa vystahovat do 7 dni.ale nic o tom že sa odstupi od zmluvy.Prenajimatel nam peniaze vratit nechce preto som chcela vediet ci na to neexistuje nejaky zakon :/
ivka70
11.11.14,12:12
Neexistuje, podpisali ste zmluvu, riadite sa zmluvou. Ak zmluva bola uzavreta v sulade so zakonom, musite ju dodrzat.
jslancik
11.11.14,12:26
aj keď to v zmluve nemáš, platí pre teba výpovedná lehota zo zákona. Takže ak prenajímateľ nechce pristúpiť na dohodu, tak s tým nič nenarobíš.
jslancik
11.11.14,12:29
a v bodoch, ktoré nie sú v súlade so zákonom, platí zákon, a v bodoch, ktoré v zmluve nie sú, tiež platí zákon.
Mária27
11.11.14,17:07
čím skôr treba dať aj písomnú výpoved, lebo nájomné možno pýtať, aj ked tam nebývate