Benko
11.11.14,15:29
Kúpil sa byt v dražbe a toho občana sa podarilo dostať z bytu až po troch mesiacoch. Bordel po ňom ostal neskutočný a ešte k tomu 3 mesiace nájom nezaplatený aj elektrika a plyn. Vychádza to tak na 1000 € sekery + náklady na vypratanie toho bordelu. Prosím vás, ako to riešiť, lebo 1000 eur je dosť a okrem toho tá arogancia toho alkoholika nemá hraníc. Mám pocit, že je viac chránený ako slušný občan občan platiaci dane. Ani len po papuli nesmie dostať.

ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA ODPOVEDE A MÁM CHUŤ NAPÍSAŤ
JA HO ...... AJ S TAKYM PRAVNYM ŠTÁTOM.
MarcoM
11.11.14,14:38
Ak dohoda nie je možná, jedine súdom.
kopretinka
11.11.14,15:04
1000eur za tri mesiace? to je aký byt,keď mesačné náklady sú viac ako 300eur?
arizona
11.11.14,15:07
Mozes od neho sudne vymahat vzniknutu skodu. Ale...myslim, si, ze je to strata casu a zbytocne starosti naviac, lebo tie peniaze od neho asi aj tak nedostanes a za tie nervy ti to nestoji...

Inak, kupoval si byt v drazbe, tak si snad nepredpokladl, ze ti ho predosli najomca odovzda vyglancovany a s usmevom na perach.Problemy si mal ocakavat.
A bud rad, ze byt opustil LEN po troch mesiacoch. Su pripady, ked sa ludia do bytov, ktore kupili v drazbe nemohli dostat aj par rokov. Nemali ani byt,ani peniaze a dlho sa vlacili po sudoch a domahali svojich prav. To je vzdy riziko, ked kupujes nehnutelnost takymto sposobom. Preto tento sposob ziskania nehnutelnosti preferuje iba minimum ludi
Chobot
11.11.14,15:14
Jeden môj známy tak kúpil rodinný dom v roku 2002, doteraz sa súdi s pôvodnou majiteľkou. Ona si vybavila predbežné opatrenie súdu, na základe ktorého už 12 rokov tam býva, hoci dom jej nepatrí. Súd sa ešte neskončil, protistrana robí obštrukcie (nechodí na pojednávania), tak sa to odročuje do aleluja. Písal som o tom v inej téme.
arizona
11.11.14,15:24
Ano, aj ja poznam par pripadov, co nemaju konca...preto som pisala Benkovi,ze vlastne moze byt rad, ze byt uz ma a ze vzniknuta skoda je len 1000 euri. Chapem, ze je nahnevany,ale ...
buchač
11.11.14,15:37
Sekery + náklady = 1.000 €

Čiže kľudne:
Sekera 400 €
Náklady 600 €
Spolu 1.000 €
-----------------------------------------

Inak, aby si bola v obraze...ja platím za 3-izbový byt komplet SIPO tých cca 280 €.
taiko
11.11.14,15:47
Nemajte mi prosim za zle, mozno by sa dalo odcitat ten dlh od rozdielu vasej kupnej ceny od kupnej ceny podobneho bytu nepredavaneho v drazbe. V opacnom pripade budete mat s novym bytom uz od zaciatku spojene negativne emocie.
Ale v zasade mate pravo byt rozhorceny.
alaya1
11.11.14,16:23
Pri kupe bytu v drazbe musite pocitat s roznymi alternativami, aj negativnymi. Mohlo sa aj stat, ak by bol zbehlejsi, zeby drazbu napadol, a to by ste aj roky nemali ani byt, ani peniaze.

Ak vam tie peniaze velmi nechybaju, kaslite na neho, byt asi mal nizsiu nadobudaciu hodnotu ako je trhova cena bytu. Ak nie, obratila by som sa na sud a ziadala peniaze sudnou cestou.
sito
11.11.14,16:38
Chcelo by to nejaké konečné riešenie. Ale, ako? Keď parlament sa snaží riešiť veci nekonečne ..., že do smrti. A nie náhodou len do roku 2016? Ani pomreť nemusia, odídu, ako aj iní odišli a nevracajú sa, no konca sa dožijú.
Benko
11.11.14,17:06
ASI TAK
buchač
11.11.14,17:25
...ale keď tie naše zákony sú tak nastavené ?

Na západe niečo nemožné.
jelalim
11.11.14,17:38
Kupovali ste byt v drazbe, kedze po 3 mesiacov odisiel a zo sekerov len €1000, dopadli ste uplne skvele. Gratulujem. Maloktora kupa nehnutelnosti v drazbe dopadne takto hladko. Moj prispevok nemyslim ironicky, ale uplne seriozne, budte radi, ze ten povodny vlastnik je ozran, a nenapadne drazbu.