szabolaco
11.11.14,20:36
http://www.systemova-doska.sk/izolacne-dosky-UHP48/



Našiel som túto stránku na podlahové kúrenie pre rodinný dom. Mám problém si z ponuky vybrať. Ak máte niekto skúsenosti, alebo niekto, kto vie odborne poradiť.....poznáte to, predajca povie len to svoje ktoré predáva že len to je najlepšie...prijal by som rady......vďaka. (Prijal by som niečo konkrétne)
220870
11.11.14,20:18
Keď sa podlahové trubky takto natesno obalia polystyrénom tak poriadne nekúria.Čím viac sú obalené poterom tým lepšie.
alltracboy
12.11.14,07:56
preto je tam ten roznasaci plech
TomasHC
12.11.14,09:52
Môj ty bože, nechcem znevažovať množstvo dobrých rád ktoré tu 220870 dáva, ale teplo ako forma energie nie je až také inteligentné ako poniektorí tvrdia. To že rúrky nebudú zaliate v betóne len spomalí nástup kúrenia, ale keďže betón alebo anhydrid vedú teplo niekoľkonásobne lepšie ako polystyrén a presne naopak EPS X-krát lepšie izoluje ako poter (viď tabuľky pre konkrétne hodnoty) - teplo sa odovzdá do poteru a čiastočne do EPS, ale NESTRATÍ SA. Ideálne je rúrky obaliť poterom zo všetkých strán, to je jasné, ale systémové dosky sú hlavne z dôvodu menšej prácnosti pri montáži. Ak si to investor robí sám, nech si nalepí vodorovnú hydroizoláciu, poukladá EPS100S, na to PE fóliu, kari rohože, príchytky na rúrky a potom už len ohýbať a prichytávať rúrky. Majstri čo chcú mať celý dom za deň hotový nemajú čas babrať sa s tým, tak použijú systémové dosky, netreba úchytky, nemusia sa báť že rúrky neskôr poškodia (obzvlášť ak sa poter vozí na fúriku)... Asi toľko z mojej strany.

PS: nepoužil som systémovú dosku a ani v budúcnosti by som to nerobil.
szabolaco
12.11.14,14:53
kazda rada nad zlato, dakujem, trafil ste, sam si to chcem robit, cas chcem vyuzit na dokonale kurenie, dakujem, davajte rady dalej...........

Pekny den.....dali ste mi radu o podlahovom kureni, dakujem, ale poradili by ste mi viac ? aku konkretne technologiu pouzit ? mozem sa opytat konkretne ?
TomasHC
13.11.14,06:50
Ďakujem za pochvalu, skúste sa spýtať, ale ja som len investor, nie projektant ani realizátor :)