Tatianna
27.04.06,11:24
Prosím Vás mám problém, zamestnanec bol u nás zamestnaný len 7 pac. dní, nový zamestnávateľ od neho chce potvredie o tom kedy bola u ňho naposledy uplatňovaná nezd. časť na daňovníka, posledný deň kedy u nás pracoval je zároveň aj dňom skončenia pracovného pomeru.To mu mám tam napísať daný posledný deň?Počíta sa to aj na dni alebo na mesiace?
Tweety
27.04.06,09:27
Prosím Vás mám problém, zamestnanec bol u nás zamestnaný len 7 pac. dní, nový zamestnávateľ od neho chce potvredie o tom kedy bola u ňho naposledy uplatňovaná nezd. časť na daňovníka, posledný deň kedy u nás pracoval je zároveň aj dňom skončenia pracovného pomeru.To mu mám tam napísať daný posledný deň?Počíta sa to aj na dni alebo na mesiace? Napíšeš mesiac v ktorom si uplatňoval. Napr. odpracoval7 dní v marci, a uplatnila si odpočet, tak uvedieš marec.
Tatianna
27.04.06,09:35
Ale on nastúpil 1.4.2006 a končil 11.4.2006, od 12.4.2006 už prac. u nového zamestnávateľa a oni teraz chcú kedy si ju naposledy uplatnil.Mám im tam dať 11.4.2006?
Tweety
27.04.06,09:37
Ale on nastúpil 1.4.2006 a končil 11.4.2006, od 12.4.2006 už prac. u nového zamestnávateľa a oni teraz chcú kedy si ju naposledy uplatnil.Mám im tam dať 11.4.2006? Dáš tam apríl 2006.:cool:To potom bude znamenať, že u nového zamestnávateľa si už za tento mesiac nebude môcť uplatniť nezdanit. časť. Je to logické, nemôže si ju za jeden mesiac uplatniť 2x.
evina
27.04.06,09:38
Ale on nastúpil 1.4.2006 a končil 11.4.2006, od 12.4.2006 už prac. u nového zamestnávateľa a oni teraz chcú kedy si ju naposledy uplatnil.Mám im tam dať 11.4.2006?
Ak mu uplatníš za obdpbie 01.4 . - 11.4. NČ tak napíšeš apríl. Ide o to, aby ste za mesiac apríl neuplatnili obaja...
Barbara
27.04.06,09:41
Ale on nastúpil 1.4.2006 a končil 11.4.2006, od 12.4.2006 už prac. u nového zamestnávateľa a oni teraz chcú kedy si ju naposledy uplatnil.Mám im tam dať 11.4.2006?


mesiac nemôžeš rozdeliť na časti- len celý mesiac musíš brať, takže buď 3/06 alebo 4/06.
ja by som mu už na Apríl nedala a napísala by som na potvrdenie, že naposledy si uplatnil v 3/06.
veď ajtak u nich bude zamestnaný väčšiu čásť mesiaca, TAKžE U NICH SA MU TO oplatí lepšie si to uplatniť.
môj názor :p
Tatianna
27.04.06,09:42
To mi je jasné, lenže keď tam dám apríl 2006 tak si ju uplatníme iba mi a druhý zamestnáv. mu NČ neuplatní a zdaní mu mzdu bez nej.A čo potom?A pravdepodobne aj u ňho už podpísal vyhlásenie.
evina
27.04.06,09:45
To mi je jasné, lenže keď tam dám apríl 2006 tak si ju uplatníme iba mi a druhý zamestnáv. mu NČ neuplatní a zdaní mu mzdu bez nej.A čo potom?A pravdepodobne aj u ňho už podpísal vyhlásenie.
Vôbec nič. Vydáš mu potvrdenie, z ktorého je jasné, že si mu uplatnila NČ, druhý zamestnávateľ ju neuplatní a pri spracovaní ročného zúčtovania bude mať NČ 12 x.
P-.S. NČ si neuplatňujete Vy, ale zamestnanec...
Zita4
27.04.06,09:45
To mi je jasné, lenže keď tam dám apríl 2006 tak si ju uplatníme iba mi a druhý zamestnáv. mu NČ neuplatní a zdaní mu mzdu bez nej.A čo potom?A pravdepodobne aj u ňho už podpísal vyhlásenie.
Na to je ročné zúčtovanie dane. Kde si čo zamestnanec podpísal, to je na jeho zodpovednosti. ;)
Tweety
27.04.06,09:45
To mi je jasné, lenže keď tam dám apríl 2006 tak si ju uplatníme iba mi a druhý zamestnáv. mu NČ neuplatní a zdaní mu mzdu bez nej.A čo potom?A pravdepodobne aj u ňho už podpísal vyhlásenie.Dorovná si daň RZD, alebo pri DP.:cool:
evina
27.04.06,09:46
Dorovná si daň RZD, ale pri DP.:cool:

Prečo pri DP?
Tatianna
27.04.06,09:47
Vyriešim to asi tak, že vyhlásenie ktoré u nás podpísal nebudem rešpektovať resp. ho zlikvidujem a nech si NČ uplatní u druhého zamest. tam sa mu to oplatí viac a ten kúsok čo pracoval u nás sa mu zdaní a násl. vysporiada pri ročnom zúčtovaní.Súhlasíte baby?
Tweety
27.04.06,09:48
Prečo pri DP?Ak bude musieť podať DP( bude mať aj iné príjmy ako zo ZĆ).
evina
27.04.06,09:50
Vyriešim to asi tak, že vyhlásenie ktoré u nás podpísal nebudem rešpektovať resp. ho zlikvidujem a nech si NČ uplatní u druhého zamest. tam sa mu to oplatí viac a ten kúsok čo pracoval u nás sa mu zdaní a násl. vysporiada pri ročnom zúčtovaní.Súhlasíte baby?
Ja nie. Ty mu nebudeš robiť ročné zúčtovanie a nemôžeš zahodiť jeho Vyhlásenie. Teraz mu musíš vydať Potvrdenie..o príjme a tam uvedieč, či si mu NČ uplatnila alebo nie a podľa toho sa zariadi druhý zamestnávateľ. Zamestnanec sa o nič neukráti ani jedným spôsobom-všetko je zohľadnené v ročnom zúčtovaní, ktoré mu bude robiť druhý zamestnávateľ, ak o to požiada, alebo si podá DP sám...
evina
27.04.06,09:51
Ak bude musieť podať DP( bude mať aj iné príjmy ako zo ZĆ).

Spojka ale, v Tvojej odpovedi mi vyznela, že si je z titulu zmeny zamestnávateľa-teda problému, o ktorom píše Tatiana povinný podať DP.
jankasm
27.04.06,09:52
Ale v podstate, ak mu nebude uplatňovať NČ ani DB tak to vyhlásenie nemusí mať podpísané, alebo áno?
Barbara
27.04.06,09:53
ja by som si z toho ťažšku hlavu nerobila, na apríl by som mu ja nepriznala, keď nástup je 1.4.2006 a výstup 11.4.2006, takže akože by u mňa nič nepodpísal:rolleyes:
a nech si to uplatní od 12.4.2006 u toho nového zamestnávateľa
viď môj príspevok vyššie:p
ale fakticky je to jedno, lebo ako písali predomnou, sa mu to vyrovná v RZD za rok 2006 , len to neni jedno, že v apríli 2006 bude mať u nich menej na výplatu, ako keď si uplatní u nich za 4/06, nakoľko bude u nich pracovať od 12.4.2006 a hrubú mzdu bude mať väčšiu, než u Vás.
Tweety
27.04.06,09:55
Spojka ale, v Tvojej odpovedi mi vyznela, že si je z titulu zmeny zamestnávateľa-teda problému, o ktorom píše Tatiana povinný podať DP.To bol škriatok, zabudol dať k tomu ale, bo. Už je to správne.;)Mea culpa.
Tatianna
27.04.06,09:57
Jasné, že to je jedno veď sa mu to vysporiada v RZD.Takže je to asi na mne ako sa rozhodnem!
evina
27.04.06,10:01
§ 36
1/ Zamestnanec, ktorý si uplatňuje daňový bonus u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, je povinný preukázať tomuto zamestnávateľovi splnenie podmienok na priznanie daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom tieto podmienky spĺňa. Na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, prihliadne, začínajúc kalendárnym mesiacom nasledujúcim po mesiaci, v ktorom sa zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, preukážu; ak zamestnanec nastúpi do zamestnania, na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, prihliadne už v kalendárnom mesiaci, v ktorom zamestnanec nastúpil do zamestnania, ak ich preukáže do konca tohto kalendárneho mesiaca a neuplatnil si ich v tomto kalendárnom mesiaci u iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane.

BUď uplatníš Ty, a druhý až od mája, alebo po dohode s daným zamestnancom, zrušte Vyhlásenie podpísané u Vás. Oba postupy budú správne, ak sa neuplatní nČ 2x v mesiaci apríl...
Tatianna
27.04.06,10:06
A mám ešte lepší nápad, že mu NČ uplatním ja lebo konkr. zamestnávateľ má iba 4 zamestnancov, majú mzdy z ktorých nie je odvodová povinnosť , takže aby som nemala zbytočnú prácu z DÚ tak mu NČ uplatním ja. Keď zamestnanec prestupoval zo zamest. do zamestn. po pár dňoch, nech si robí čo chce a mňa viac nezaujíma.bodka.
Tatianna
27.04.06,10:11
Díky baby ste super veľmi ste mi pomohli.na porade je toľko ochoty s akou som sa snáď ešte nestretla.:D :D :D