Lucis88
12.11.14,08:03
Mám otázku. Od januára 2015 budem na predĺženej rodičovskej dovolenke, s čím mi zamestnávateľ súhlasil (TPP), rovnako si chcem od januára založiť živnosť na účely aerobic inštruktora. Môžem to takto mať? Nebudú mať na UPSVaR problém s tým, že som naďalej na rodičovskej (neplatenej)?
Aké odvody budem musieť platiť?
veronikasad
12.11.14,07:05
a čo s tým má Úrad práce ?
Lucis88
12.11.14,07:16
na úrade práce budem neďalej v evidencii kvôli rodičovskej predsa. oni by za mňa mali platiť zdravotné poistenie. či sa mýlim?
veronikasad
12.11.14,07:18
Živnostník nemôže byť uchádzačom o zamestnanie ...
veronikasad
12.11.14,07:20
V zdravotnej poisťovni budeš prihlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku v súbehu so živnosťou. Počas prvého roku podnikania si môžeš zvoliť vymeriavací základ nula a preddavky platiť nemusíš. Príp. nedoplatok - podľa zisku z podnikania - doplatíš po vykonaní ročného zúčtovania zdr.poistenia.
veronikasad
12.11.14,07:27
Budeš poberať rodičovský príspevok aj po dovršení 3 rokov veku dieťaťa z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa?
Lucis88
12.11.14,07:37
Ja už v pracovnom pomere som. Na predĺženej rodičovskej budem, lebo malého nevzali do školky, takže od štátu už nedostanem nič, len to že by mali za mňa platiť zdravotné.
Aby som to nejako zrozumeteľnejšie napísala.
TPP mám od júna 2007, od januára 2012 som na MD/RD.....tá mi konči teraz január 2015, ale aj naďalej zostávam doma na RD, s čím môj zamestnávateľ súhlasí (na UPSVaR by som teda mala byť evidovaná, kedže RD bude trvať). Kvôli inštruktoringu aerobicu, ale potrebujem živnosť a tú by som chcela rovnako od januára.