klacmanova1
12.11.14,08:25
Dostali sme fa z CZ za sluzbu - pozicanie privesneho vozika. Fa je s DPH. Naša firma je platcom DPH .. Aký postup mám zvoliť, čo sa týka DPH?
mondes
12.11.14,08:49
Česká firma Vám mala vystaviť faktúru bez DPH s fomulkou prenosu DP na Vás a vy ste povinní urobiť samozdanenie.
klacmanova1
12.11.14,09:02
Ale česka firma nam fakturu nezmeni, podla nich je spravna. Takte co s DPH, aky postup zvolit?
mondes
12.11.14,09:12
Ak v žiadnom prípade nechcú opraviť faktúru, tak vy ste povinní aj napriek tomu urobiť samozdanenie, ale len v základnej sume, bez českej DPH.
Čo sa týka tej českej DPH, tak ak výška uhradenej DPH z Čiech neprevýši tuším 50 eur za celý rok, tak si to môžte dať do N, alebo môžte požiadať o refundáciu DPH z ČR.
Dadanuška
12.11.14,09:22
A ten prívesný vozík ste si požičali a použili tu na Slovensku alebo v ČR?
Ešte doplním - ak to bolo v ČR, tak to majú správne ( §16 ods.2 Z.o DPH). Myslím, že prívesný vozík sa ráta za dopravný prostriedok. V tom prípade nebudete samozdaňovať.
klacmanova1
12.11.14,10:05
Tak ak tomu rozumiem správne, ak faktúra je na 1227,89 EUR /1014,73 + DPH 213,16/ tak účtovanie by bolo:
MD D
518 1014,73
321 1227,89
343 202,95 202,95 /samozdanenie/
378 213,16 /výška DPH z Čiech/

Keďže výška DPH je viac ako 50 EUR do nákladov si to nedám resp. dám, ale pravdepodobne nebudem žiadať ani refundáciu z ČR na konci rok, tak to potom dám ako pripočitateľnú položku do daň priznania k dani z príjmov?
mondes
12.11.14,10:23
Síce v PU neúčtujem, ale čo sa týka tej českej DPH, tak áno, bude to pripočítateľná položka.