arisan
12.11.14,09:29
Zamestnancovi bol priznaný spätne starobný dôchodok od 2013. Som povinná mu opraviť všetky mzdy a zrušiť nezdaniteľnú časť a doplatiť za neho daň alebo stačí ak si to doplatí v daňovom priznaní?
veronikasad
12.11.14,08:52
r. 2013 - ak nebol SD priznaný spätne k 1.1.2013, má nárok na mesačnú aj ročnú NČZD - nič neopravuješ. Treba však opraviť odvody do SP - SD neplatí poistenie v nezamestnanosti a inv. poistenie.

r. 2014 . uplatnenie mesačnej NČZD pozastav dňom doručenia Rozhodnutia SP. Upozorni zamestnanca, že mu v RZD vznikne nedoplatok. V SP rovnako ako v roku 2014
andreaoa
12.11.14,11:35
dakujeme velmi pekne...mala by som doplnujucu otazku. to zamestnavatel nie je nijak chraneny proti takymto opravam? nakolko je to dost administrativne narocne a podat tak 12 opravnych prehladovna SP, DU nie je na 5 minut:) dakujem za odpovede
KEJKA
12.11.14,18:56
pokiaľ viem, tak sa neopravujú spätne mzdy za všetky mesiace, ale sa to môže dať jednou sumou. Už to nedohľadám, bolo to dávno - skús sa priamo obrátiť na poradňu SP - celkom promptne reagujú.
Centrum
13.11.14,14:14
Robila som takúto spätnú opravu teraz, ked priznali spatne SD k 4.1.2014. Aj v SP aj v ZP Dôvera som elktronicky vystavovala opravné MV. Rozdiel v SP už aj obratom na základe žiadosti a opravných MV vrátili na BU. O rozdiel-vratku v ZP som si upravila poslednú úhradu - započítanie automaticky - treba sledovať na saldo ZP, ako sa opravnými výkazmi posúvali úhrady naviac. Bola to práca na celý deň.
Centrum
13.11.14,14:20
Ešte doplním, mzdy sa neopravujú, ale pri vrátení odvodov zamestnancovi cez výplatu, ,tieto nezabudnúť dodaniť .
Gabi03
10.12.14,06:41
a z hľadiska zamestnávateľa je to v čase opravy poníženie daňových nákladov? Ak to bolo v priebehu dvoch rokov, tak ten pôvodný rok sa neupravuje?