zeppka
12.11.14,10:56
Ahojte, ako správne zarobiť farbu a akou technikou maľovať tenký pásik na prechode 2 farieb (biely plafón, farebná stena) tak, aby farba z pásika nestekala, aby bol pekne rovný? ...maľovali sme steny farebne, nie až po vrch, lebo máme oblé rohy a prechod chcem ukončiť pásikom, ale nik to už nechce urobiť, tak by som to chcela skúsiť sama, len potrebujem poradiť, ako na to... Drevené pravítko a štetce mám. ..ďakujem všetkým za rady :)
ivka70
12.11.14,10:14
Ja by som pouzila maliarsku papierovu pasku, podlepila pod a nad pozadovanou ciarou a ciaru robila nanasanim farby spongiou (tukanim) - ta by totiz netiekla. :)
Mariana B.
12.11.14,10:19
Nanášať kľudne aj maliarskym valčekom, ale s páskou na označenie "čiary" úplne súhlasím, aj my sme to tak doma robili...
zeppka
12.11.14,10:48
pásku nechcem použiť, pretože pod ňu zateká a navyše olupuje farbu, ale vdaka za radu
lujza.j
12.11.14,11:00
Maliari to robievali tak ze mali spagat...ktory namocili do zelanej farby....jeden chytil na jednom druhy na druhom konci...napruzili v strede a pustili.....a bol pasik
zeppka
12.11.14,11:12
to sa robí ešte pred maľovaním farbou, ale ked už boli komplet namalované steny, samozrejme aj plafón, tak potom so štetcom podľa pravítka sa maľuje pásik práve na rozhraní farebných stien, len potrebujem vedieť ako sa to robí, aby mi to nestekalo apod., dakujem za radu :)
lujza.j
12.11.14,11:20
Ja som mala maliara bez pravitka:) drevene pravitko tou stranou ktora ma akoze volu od steny....a ciarku aj spagatom namocenym v nastruhanej tuhy z ceruze...
Ing. Ľubomír Janoška
12.11.14,12:01
páska je fajn, ale farbu netreba moc riediť (akrylovú vôbec)
adeanka
12.11.14,13:59
my sme najskor natreli strop aj kusok zo stien ,ked to zaschlo ta sme nalepili specialnu pasku na ktoru sa faba nelepila (je taka zlta ,akoby umela nie papierova ,cize maliarska ) a potom to treba namalovat ,ale tak aby pri paske stetes nechdil do hora ,lebo vtedy tam tu farbu vtlacis . Ked to chces robit opacne ze najskor steny a spotom strop tak to ti asi stekat dolu bude
marleau
13.11.14,15:45
Nalepiť magnetófonovú pásku.
Teraz som akurát maľoval takto izby, no pásik nechcem, je to gýč, zbytočne komplikovaný a škaredý špás.
Peggynka
13.11.14,15:58
Ja som to už roky nevidela ...
zeppka
13.11.14,21:12
vďaka za názor, ale mne sa decentne a jemne urobený pásik o 1 odtieň tmavší ako stena páči viac ako keby tam nič nebolo, pretože ako som spomínala, rohy sú oblé a toto ukáže podľa mňa najlepšie... tá magnetofónová páska by sedela asi tak šírkou pásika :D a kaziet máme ešte dosť, snáď by to aj vydalo :D
lapejko
17.11.14,17:49
no tak ale toto sú rady...šnúrou v práškovej farbe sa označuje presný okraj farebnej steny, v žiadnom prípade to nemôže byť finálny pásik!
Ak chceš iba trochu tmavší pásik, môžeš pritónovať deci farby, ktorú si použila na steny, musí to však byť farba minimálnej kryvosti aspoň ako Primalex Polar, Tikkurilla, Dulux a pod. Riedka lacnejšia farba narobí na pásiku nerovnomerné fľaky, ak máš na stene takú, na pásik treba namiešať odtieň z tónovacích farieb a akrylovej bielej farby.
Doporučujem tento štetec: http://www.ascsro.sk/library/images/Sk_3_pisacie_potreby/Sk_372_stetce_palet_voskovky/stetec_plochy.jpg
treba ho ale oblepiť pri objímke maliarskou páskou aby si udržal tenkú stopu a zmäkčiť štetiny v teplej vode. Veľa úspechov a ľahkú ruku.
zeppka
18.11.14,21:18
I keď neskoro, ale aj tak Ďakujem veľmi pekne, to keby som vedela skôr :) Ja som si plochý štetec len zastrihla do oblúka, a robila som pásik, nie je najkrajší, ale na prvýkrát ani najhorší ;)
Jojko205
24.11.14,16:28
ja by som to riesil tenkym stetcom na vytvarnu vychodu co deti v skole pouzivaju a pomalym a opatrnym nanasanim by som urobil pasik aj bez pasky.... a ak nie tak paskou ale nie papierovou lebo ked nahodou sa aj paska papierova zamaluje moze cez nu prebit farba takze ja by som skor pouzil pasku na sposob gumy...to vacsinou pouzivaju zateplovaci a maliari....su pevnejsie a hlavne prilnu k hocijakemu povrchu len ju treba poriadne pritlacit aby pod nu nezatekalo
karakul
24.11.14,16:51
ako nemaliar používam približne postup, ktorý popísal lapejko... až na to oblepenie štetca páskou - mne venoval jeden bývalý maliar, skrátená štetina, netreba oblepovať... do náprsnej kapsy poldecový pohár s farbou, do ruky štetec a pravítko a poďho na rebrík... no videl som majstra, čo štetiny zväzoval (sťahoval) niťou tak, ako sa viaže rybársky háčik na silon... zabezpečil tak tenký hrot a dostatok farby v štetinách
peterkos2
24.11.14,19:13
Trošku mimo témy.Neviem,či sa to ozaj stalo,alebo je to len vtip ale vraj majster maliar maľoval byt jednej pani.Už taký podgurážený maľoval práve tento pásik a veľmi sa mu nepodaril bol strašne nakrivo.Pani prišla domov , pozerá a hovorí "Prepánajána šak je to celé nakrivo"
a majster nato "Nebojte sa pani,to ako bude ten pásik schnúť,on sa bude vyrovnávať"
alltracboy
25.11.14,09:09
co som ja videl ako to robili tak mal maliar metrove drevenne pravitko a tenky stetec.
lapejko
26.11.14,19:17
tá páska je rýchla náhrada za špagát zo 70ych rokov...
ela29
04.03.16,20:02
Nevedel by mi niekto poradiť, ako sa môžem dopracovať k oblým rohom s vystužením, pozerám všade či niekde zoženiem oblé lišty, aby som vo výslednej podobe mala oblinky na rohoch. Ďakujem
marleau
05.03.16,10:41
fľašou do mokrej omietky
fortunka
05.03.16,13:08
My sme to teraz riesili, chlapi nam odporucili maliarsku pasku ale nie obycajnu zltu, ale je taka modra/resp. svetlo fialova ktora je silnejsia a ked sa prilepi nezateka pod nu a inak pravitko a hotovo :)
fortunka
05.03.16,14:12
ved su take listy... ci tie sa nepacia.. z polystyrenu http://www.studiobyvania.sk/interierova-rohova-lista-25-dl-2bm-ks-/p792435c35773
Ja ich mam aj jednoduche aj "vzorovejsie" a su kraasne :) mozem aj foto poslat :)
ela29
05.03.16,18:20
To som našla, ale ja by som potrebovala aby ten roh bol zároveň pevný, vystužený a polystyrén tak do toho tuknem a muža švihne, takže ak nezoženiem oblé lišty- pevnejšie ako polyst. môžem sa rozlúčiť s oblými rohmi..
fortunka
05.03.16,18:41
Preco by si do toho tukla? zase az take makke to nie je :D to jedine ak ich urobite kovove, ako rohy napriklad :)
ela29
06.03.16,11:03
tak bracho mi povedal, že menšia pravdepodobnosť je, že otlčeš oblý roh ako ostrý, ja chcem len vyhovieť polovičke.