stanicapap
27.04.06,11:40
ahojte, takze opat idem ziadat o radu..asi uz moj problem niektori poznaju naspamat, no predsa musim znovu "otravovat" profikov - ide o to,ze zamestnanec je uz 2 mesiac PN (od 06.03.2006 - stale trva) - ake su moje povinnosti za mesiac april (druhy mesiac trvania PN, kedy zamestnanec neodpracoval ani jeden den) - celu PN preplaca soc. a zdravotna poistovna alebo musim este nieco aj zamestnavatel? a este co sa tyka "papierovaciek" - mam nejaku povinnost to oznamovat aj tento druhy mesiac poistovnam, alebo nie..vopred srdecna vdaka za odpoved..
jankasm
27.04.06,09:41
Povinnosťou zamestnávateľa je len odovzdať na SP potvrdenie od lekára o tom, že PN pokračuje, tzv. prechodku ku koncu mesiaca.
Tweety
27.04.06,09:42
ahojte, takze opat idem ziadat o radu..asi uz moj problem niektori poznaju naspamat, no predsa musim znovu "otravovat" profikov - ide o to,ze zamestnanec je uz 2 mesiac PN (od 06.03.2006 - stale trva) - ake su moje povinnosti za mesiac april (druhy mesiac trvania PN, kedy zamestnanec neodpracoval ani jeden den) - celu PN preplaca soc. a zdravotna poistovna alebo musim este nieco aj zamestnavatel? a este co sa tyka "papierovaciek" - mam nejaku povinnost to oznamovat aj tento druhy mesiac poistovnam, alebo nie..vopred srdecna vdaka za odpoved..Preplatí ju SP,Ty ak si oznámila začiatok PN na ZP, neoznámiš zatiaľ ukončenie, iba jej trvanie, pretože ukončenie ešte nie je.
monikago
27.04.06,09:54
za mesiac april vsade vykazujes nulu, kedze mu PN vyplaca SP
stanicapap
27.04.06,09:56
Povinnosťou zamestnávateľa je len odovzdať na SP potvrdenie od lekára o tom, že PN pokračuje, tzv. prechodku ku koncu mesiaca.
a tu tzv. prechodku mi ma doniest zamestnanec od lekara, alebo je to nejaky druh interneho dokladu, kt. mam vystavit ja?
stanicapap
27.04.06,09:57
za mesiac april vsade vykazujes nulu, kedze mu PN vyplaca SP
ale predpokladam, ze do mesacnych vykozov ho napisem, avsak s tam, ze vsade teda bude 0, dobre tomu rozumiem?
Tweety
27.04.06,09:57
a tu tzv. prechodku mi ma doniest zamestnanec od lekara, alebo je to nejaky druh interneho dokladu, kt. mam vystavit ja?Lekár vystaví k poslednému dňu v mesiaci, túto pošleš.
stanicapap
27.04.06,10:04
Lekár vystaví k poslednému dňu v mesiaci, túto pošleš.
ak ide o "preukaz o trvani DPN", kde je uvedeny datum 30.04.2006 ako den trvania DPN, tak to som uz odovzdala - nakolko mi ho zamestnanec doniesol uz 18.04.2006 - je to ten spravny doklad?
monikago
27.04.06,10:23
ak ide o "preukaz o trvani DPN", kde je uvedeny datum 30.04.2006 ako den trvania DPN, tak to som uz odovzdala - nakolko mi ho zamestnanec doniesol uz 18.04.2006 - je to ten spravny doklad?

to mas zaujimavo choreho zamestnanca, ked ti doniesol doklad o trvani PN uz 18.4., mas istotu, ze je opravneno chory?
stanicapap
27.04.06,10:41
to mas zaujimavo choreho zamestnanca, ked ti doniesol doklad o trvani PN uz 18.4., mas istotu, ze je opravneno chory?
myslim, ze to ani nebudem komentovat - je to moj nadriadeny - takze co k tomu dodat ;)
jankasm
27.04.06,10:54
ale áno, bol to ten potrebný doklad, okrem toho nemusíš už odovzdať nič, len pri ukončení PN alebo zase ďaľší mesiac rovnaký doklad k poslednému dňu.
Tweety
27.04.06,11:35
myslim, ze to ani nebudem komentovat - je to moj nadriadeny - takze co k tomu dodat ;)Vyjadrenia nadriadených sa nepatrí komentovať.:p:rolleyes: