Mima75
12.11.14,13:21
dobrý deň
chcem sa len spýtať, či idú dole obkladačky zo steny za kuchynskou linkou dole tak, aby sa nepoškodili, a ostali celé a dali sa ešte raz použiť, ale na iné miesto. Ide mi o to, že známy potrebuje doložiť obkladačkami stenu, ktorú pôvodne neobložil. Obkladačky už nemôže zohnať - možno v Čechách...Dole pod linkou má asi 8 kusov, ktoré nepotrebuje. Dajú sa teda nalepené dať dole? a využiť? vďaka
jslancik
12.11.14,12:37
závisí to hlavne od lepidla, ktorým to bolo lepené. Ak je to moc dobre nalepené, tak bude problém odlepiť a očistiť. Ale tak vyskúša, uvidí. Potom môže hľadať iné riešenia.
Úspech je priamo úmerný vynaloženej snahe a hlavne opatrnosti, s akou to bude robiť. Ideálne by bolo, keby z tých 8 kusov potreboval tak 4 ks :)
Taserda
12.11.14,12:42
Dajú ale je to o šikovnosti a o šťastí. Ja (nepovažujem sa za šikovného) som niečo podobné robil, niektoré som použil aj so starým lepidlom aby som nepoškodil obkladačku. Samozrejme pod ňu som musel ubrať z omietky.
Na tvojom mieste by som sem dal fotku obkladu či niekto nemá na predaj staré nevyužité.
Peggynka
12.11.14,13:26
Robota pre archeológa :) Možno neboli lepené lepidlom,vtedy je to pomerne krehké a dá sa to oklepať.
jslancik
12.11.14,13:30
je veľa možností, ako to môže byť nalepené, a lepidlo nie je tá najhoršia. Niekedy sa to lepilo priamo cementom - a to neodlepí nikto. Až obkladačky praskali, čo to tak pevne držalo. A v súčasných lepidlách je tiež rozdiel - od tých mocných až po slabučké. Ak si niekto namiešal vlastnú zmes, hlavná premenná je množstvo cementu. Takže ťažko hovoriť, treba vyskúšať.
Peggynka
12.11.14,13:37
U nás to bola malta z r. 1980 a išlo to pekne dole (celé obkladačky),samozrejme,že sme dali nové, ale všimla som si,že sa dajú kúpiť už za 3-4€ za m2(rôzne výpredaje).
Mima75
12.11.14,13:48
no tuším bude lepšie, ked niekde v čechách zoženie aspoň tých pár 8 kusov :) a čím by to mohol dávať dole? akým spôsobom? vďaka
sito
12.11.14,13:57
Nie je malta ako malta. Aj Malta je! Ale, aj tá z roku 1980 nie každá je rovnaká! No nech 1.5 m2 som dával dole, tak na mozaiku by sa hodili. Čosi som sa natrieskal kladivom na majzel, a že, ktorý hajzel ich tam lepil? Asi pri tom nepil, keď tak kvalitne pricapil. Alebo áno, a nešetril na cemente. Nebude k tomu žiadne demente. Leda, že by nejaká dobrá duša vymazala ...
vlado 33
12.11.14,14:15
Ani nie tak od lepidla ako podkladu, na čo boli tie kachličky lepené. Pokiaľ to bol betón, škoda námahy. Lepidlo z ľahká odstrániš vibračnou brúskou s diamantovým nadstavcom. A tiež tanierovou brúskou, taktiež diamantovým (brúsnym cca30€) kotúčom.