gilotina
12.11.14,13:54
ake môžem mať nasledky ak sa voda nevytiahne ? ďakujem
Peggynka
12.11.14,13:18
Závisí od toho,prečo sa ti tvorí-vieš to? Asi ťa ešte nebolí,keď sa tak pýtaš.
Peggynka
12.11.14,15:17
Mne vyťahoval lekár;mala som to z preťaženia,potom sa intervaly zmenšovali,koleno opuchlo a bolelo,až som skončila na laparoskopickej operácii,kde mi vyťahovali rozstrapkanú chrupavku.Nie som lekár,ale ak tvrdí,že tú vodu netreba vytiahnuť,mám pochybnosti.Skúsila by som ísť k inému lekárovi.
gilotina
12.11.14,15:29
aj som si to myslela.Ďakujem krasne za radu. Pekný podvečer
BXLmiami
12.11.14,18:32
Povedala by som,že má asi dôvod,prečo čaká.
Valcake
13.11.14,22:39
Mám známeho, ktorému ťahali vodu z kolena niekoľkokrát a neoperovali dodnes... bolo to pred roookmi...problémy nemá žiadne.
Netreba sa unáhliť...zistiť od čoho sa tvorí ako píše Peggynka..
Peggynka
14.11.14,05:10
Ja som tak fungovala 20 rokov.Len má zaujalo,že keď ju to nebolí prečo šla za lekárom,žeby len opuch?
gilotina
14.11.14,05:14
neviem od čoho sa tvori,Nemam zaťaž na kolena.....som učiteľka a ...necvičim s deťmi ...iba ak doma .Davam si zatial obklady a pokial ma neboli ...počkam,,,,lebo ak sa už raz do toho pošprta , tak ....Nemam strach z ihly a ani lekarov ale dokial nemusim.... skušam alternatívu.Dostala som dobru ...babsku staru radu.....horčicovy obklad .Vyskušm a potom sa podelim s jej učinkami. Vďaka želam všetko dobre
Peggynka
14.11.14,05:51
Po 20-tich rokoch som šla na laparoskopickú operáciu.Mala som vodu s krvou a množstvo sa zvyšovalo.Bola to taká tlaková bolesť,opuch,potom mi zistili osteoartrózu.Príčiny môžu byť rôzne,niekedy stačí zle stúpiť a stočiť koleno a už sa to tam naruší.
220870
14.11.14,06:00
Ja som mal s tým problém a tvrdím, že ešte stále to nieje na 100%. Pred dvoma rokmi mi z ničoho nič opuchlo koleno .Bolelo to len dva tri dni.Bol som u dr. povedal aby som zatiaľ čakal čo sa bude diať(nemal som tam zápal). Neodpuchlo ani po mesiacoch tak znova u dr,vytiahli vodu .... asi trikrát ,nepomohlo, odporučili operáciu ktorú som odmietol.Keď to asi po roku a pol neodpuchlo , tak som bol znova u dr.Znova ťahali vodu ,trikrát ,ale už mi dr. vysvetlila prečo sa mi tam tvorí voda .Mám poškodený úpon svalu ktorý ide cez prednú časť stehna až dolu pod koleno.Voda sa tvorí preto že je to obranný systém každého človeka .Pri poškodení svalu vznikajú drobné prasklinky a dutinky vo svale , ktoré organizmus vypĺňa tekutinou(to je tá voda). Známa mi poradila masážnu masť a masáže.Sval sa utrhol len preto že sa stiahol keď som ho prestal používať(bol som športovec).Tak som začal mastiť a masírovať (ťahať sval ku kolenu) a čuduj sa svete po takmer dvoch rokoch sa to začalo liečiť.Ja osobne odporúčam neoperovať masírovať sledovať stav kolena,je to dlhodobá záležitosť.Nesmie tam prebiehať zápal ak áno okamžite k dr.Mňa to za celý čas vôbec nebolelo, ani sa nezapálilo..
Peggynka
14.11.14,06:08
Veď OK,ale ja som mala rozstrapkanú chrupavku a to blokovalo funkciu-mne by masáže nepomohli.Preto píšem,že musia zistiť,prečo sa tá voda tam tvorí.
Nandrolon
14.11.14,06:35
Nie som lekar, ale dal by som si ju vytiahnut. Nasledky mozu byt take ze teraz ti eventualne budu stacit 3-4 vytia,hnutia a ak si to nedas, mozno potom operacia.
Ja som mal na zapasti po uraze ganglion, teda ze klbova tekutina ti ide mimo puzdra... Ziadal som operaciu puzdra, lekar vravel ze je to zbytocne. Vytahoval mi vodu asi 4 x vzdy sa po vytiajnuti nieco vstreklo naspat, nejake liecivo. Bolo to takmer bezbolestne. Uz sa mi to nikdy nevratilo, je to viac ako 10 rokov.
Treba dat na lekarov, od toho su studovani...
axeco
14.11.14,09:48
Na VODU je tu "odbornik" Sito - hlavne na jej rozuctovanie