lienka3
27.04.06,11:27
:confused: :confused: :confused: Chcem sa opýtať či mi vie niekto poradiť: mám živnosť od roku 2004 a chýbajú mi tam niektoré činnosti, v ktorých by som chcela podnikať. Nechcem mať dve živnosti. Je možné túto živnosť zrušiť a založiť si novú . Aká lehota je na založenie si novej živnosti a môžem si v tej novej živnosti uviesť aj niektoré činnosti z tej prvej ? Ešte by ma zaujímalo
ako to je potom zo zdravotnou a socialnou poisťovňou. Som povinná platiť socialne odvody, ale sa na to vzťahujú podmienky ako pre začínajúceho živnostníka?
ďakujem za akúkoľvek odpoveď
Ľuba
27.04.06,09:29
Môžeš si rozšíriť živnosť - s tým je určite menej behania, ako so zrušením a založením novej.
lienka3
27.04.06,10:31
Neviem, ale bola som na živnostenskom úrade a tam mi povedali, že 1000 Sk kolok a založiť si novú živnosť , že doplniť to nejde. Tak neviem či to bola správny informácia .
bredikova
27.04.06,10:41
Neviem, ale bola som na živnostenskom úrade a tam mi povedali, že 1000 Sk kolok a založiť si novú živnosť , že doplniť to nejde. Tak neviem či to bola správny informácia .

To počujem prvý krát. Dúfam že hovoríš o FO. Podľa mňa ty ako FO môžeš mať len jedno IČO a jedno DIČ:confused: !! Podľa mňa by ti mali živnosť len rozšíriť. To je bežne.:p
lienka3
27.04.06,11:23
Ano som FO a také informácie mi dali keď som mala možnosť isť na dlhšie robiť v rámci Slovenska činnosť , ktorú som nemala v živnosti. Odporučili mi to robiť na sprostredkovateľskú činnosť v rozsahu voľnej živnosti, ale to sa zasa nepáči tým čo mi davajú prácu v oblasti filmu.
A momentálne nemám ani žiadnu takúto prácu a vznikla mi aj povinnosť platiť socialne odvody, ale z čoho keď teraz nemám dobry príjem a pozastaviť živnosť znamená nepodnikať 6 mesiacov . Takto sa mi to zdalo byť jednoduchšie v tom, že by som asi neplatila socialne odvody a mohla by som si založiť živnosť s tými činnosťami, ktoré potrebujem. Niečo som tu už našla ale je to z minulého roku.
Melnick
27.04.06,11:43
To počujem prvý krát. Dúfam že hovoríš o FO. Podľa mňa ty ako FO môžeš mať len jedno IČO a jedno DIČ:confused: !! Podľa mňa by ti mali živnosť len rozšíriť. To je bežne.:p

http://www.porada.sk/showthread.php?p=231500#post231500
Ľuba
27.04.06,11:47
Tak my sme ešte 2.11.2005 v pohode rozšírili živnosť a nikto nič nenamietal.