alexandra s
12.11.14,18:32
dobry den, chcela by som sa informovat, ci mi moze zamestnavatel dat pisomne porusenie pracovnej discipliny bez ustneho upovedomenia a dat mi za jeden priestupok dva tresty??? (nemala som v pc v timesheete napisanu prestavku, na ktoru som mala narok, ale pri odchode z budovy na fajciarsku prestavku som bola odpisana) . Zamestnavatel mi strhol nadcasove hodiny a aj odmeny na tri mesiace dopredu. vopred dakujem
Tweety
12.11.14,17:34
Porušenie PD teda čo je porušenie a ako postupovať pri porušení, by ste mali mať ošetrenú v IS alebo v pracovnom poriadku. ALe v zásade, pred písomným upovedomením nemusí byť ústne.
pepa78
12.11.14,21:44
...inak mimo tému...nefajčiar má v zamestnaní polhodinu na jedlo a fajčiarom sa toleruje polhodina na jedlo a nespočetne času na cigaretu...nem chápem :'
Alexi300
13.11.14,05:49
Ahoj. Porušenie pracovnej disciplíny a jeho postup by ste mali mať upravené v internej smernici. Tam by malo byť najmä uvedené, čo sa považuje za porušenie pracovnej disciplíny závažným spôsobom a čo menej závažným spôsobom. Upozorniť ťa môže hneď písomne, pozor na to, ak je to porušenie pracovnej disciplíny menej závažným spôsobom a zopakuje sa to do 6 mesiacov, môže ťa následne vyhodiť.

Na odmeny nemáš právny nárok, môže ti ich strhnúť za čokoľvek, resp. nemá povinnosť ti ich poskytnúť.

Čo sa týka nadčasov, to je evidencia dochádzky, okrem toho museli byť nariadené zamestnávateľom, takže si nie som úplne istá, čo to s tým má spoločné, do evidencie dochádzky by zasahovať nemal bez preukázateľného dôvodu... Ale tu nie som úplne doma, takže to je iba môj názor.
zlatica76
13.11.14,06:01
v jednom zamestnaní som raz navrhla - fajn, fajčiari majú fajčiarske prestávky povedzme ďalšiu pol hodinu, tak nefajčiari by mali mať možnosť dať si "šlofíka" polhodinu. :) Samozrejme, návrh neprešiel.
taiko
13.11.14,06:28
ja by som chodil na fajcpauzu tiez, hoci aj s tou detskou zuvackovou cigaretou :D, alebo s elektronickou bez naplne
alexandra s
13.11.14,19:37
my mame v praci 1hodinu prestavku bez ohladu ci si fajciar alebo nie, a tuna som nadcasovala 3 hodiny, a mala som narok aj na prestavku, u nas niesu vynimky
alexandra s
13.11.14,19:39
v daný den som nadcasovala tri hodiny a strhli mi ich, cize som v podstate bola len tak tri hodky v praci a neboli nariadene ale dobrovolne, z dovodu mnozstva prace, ale dakujem
Charon
04.12.14,16:11
Treba chodiť na nefajčiarske prechádzky :-)