lyka60
12.11.14,19:12
mám hnisavý zápal na konci nechta na palcoch, nevystrihujem, hygienu max.dodržujem, nechce sa mi k Dr. nemá niekto skúsenosti ako to odstrániť?bolí to!
Tweety
12.11.14,18:17
buchač
12.11.14,18:18
mám hnisavý zápal na konci nechta na palcoch, nevystrihujem,Vystrihni hygienu max.dodržujem Nedodržuj, nechce sa mi k Dr.Dôjdi ku mne nemá niekto skúsenosti ako to odstrániť? Mám flexu, sekeru, Sthilkubolí to!Prestane
;)
Mila123
12.11.14,18:25
ani ku pedikérke sa ti nechce?
zmurko
12.11.14,18:29
skuste použiť ľaliu bielu namočenú v liehu alebo čajovníkový olej a pomáha aj propolis snáď pomôže , nám áno ale trvalo to dlho
buchač
12.11.14,18:37
A foto poskytneš....Ty lenivec ;) :D
Anika61
12.11.14,19:32
Mozes vyskusat odvar z repika....http://www.liecbabylinkami.euweb.cz/repik.htm
branislavp
12.11.14,21:31
Ja som to zažila pred mnohými rokmi. Zo strihania pokožky okolo nechtov som dostala infekciu, prst som mala do polovice začerveňaný a nabratý hnisom, poriadne ma v ňom šklbalo. Vyliečila som si to tak, že na prst som si priložila list z muškátu obyčajného a obviazala som to gázou. Opakovala som to aj viackrát za deň. Tak som si to vyliečila. Ak to máš rozsiahle, radšej choď k lekárovi.
Alexi300
13.11.14,05:44
skús lopúch. Ale radšej by som na to dala framykoinovu masť a hlavne treba odstrániť príčinu, buď tam máš zarastený necht alebo máš zlú obuv resp. tesné ponožky, alebo tam máš niečo zapichnuté. Možno by Ti vedela poradiť dobrá pedikérka.
evuš
13.11.14,06:33
Ak tam zarastá necht, jediné, čo pomôže ho "vystrihnúť" ... ....treba si riadne "vymočiť" nohy v teplej vode, aby necht i okolie "zmäklo", zarastajúci necht odstrániť...pomáha i čaj LAPACHO... nohu si máčať v ňom i prikladať obklady....
Ak je tam však už silný zápal tak dr....alebo aspoň skúsená pedikérka...
lujza.j
13.11.14,07:30
Ok nevystrihujes...cize strihas do rovna....potom to vidim na uzku obuv.....alebo velmi vysoku prsty letia do predu a trpia aj prsty aj nechty a cele to tam

neviem či to je v predaji aj tu..kedysi som to dostala od lekárky....
http://www.ceskaordinace.cz/visnevskeho-balzam-pomoc-na-zanety-ckr-1058-6485.html



http://www.magnet-3pagen.sk/images/products/384/16337-H-01-3P_HAUPTBILD_WS_3P_CZ_SK/odde-ova-prstov.jpg
alebo kukni iné oddeľovače....
pankratz
13.11.14,08:34
Existujú na to krémy, dostať v lekárni. Niektoré aj bez receptu. Ale zvykne sa to dosť dlho hojiť.
BXLmiami
13.11.14,08:45
Kľudne si daj čokoľvek z poradených vecí,pokiaľ nie si diabetička.Ale ak máš cukrovku,masti k lekárovi a to hned aby si neprišla o prst.
evuš
13.11.14,08:47
BXL, to ma ani nenapadlo, že by takto riskovala, ak má cukrovku... dobrá poznámka - si predsa len lekár ....
pepan7
13.11.14,09:01
nechutné brrr
buchač
13.11.14,10:33
evuš

Každý diabetik by takéto informácie-skutočnosti mal ovládať.
Je to jedna z prvých, dôrazných pripomienok,ktoré dáva každý diabetológ.

Alexi spomenula odstránenie príčiny a ja s ňou veru aj súhlasím.
viktorviktor
13.11.14,11:32
vynikajúci je list z voňavého /anjelského/ citronového muškátu, nadrobno nasekať, dať na list a priložiť na hnisavé miesto
ata111
13.11.14,12:06
Je treba kúpiť starú dobrú "ichtiolovú masť", tá zvykne pomôcť od infekcií takéhoto druhu.
Ing. Ľubomír Janoška
13.11.14,12:24
Určite s tým treba ísť na chirurgiu. Dovtedy pomôže camphor-ichtyolová masť, ale nie priamo na postihnuté miesto - najprv nejakú "čistú" masť (septonex, framykoin,...), na to dve vrstvy obväzu a potom camphor-ichtyol. Ak je to silný zápal, tak ani toto nepomôže. Vystrihnutie (sterilné) uvoľní tlak a bolesť bude menšia.
BXLmiami
13.11.14,13:00
Prečo nie priamo?
evuš
13.11.14,13:03
Juraj, áno, súhlasím.... mala som kolegu, vďaka jeho "však to je nič" došiel o nohu....
Ing. Ľubomír Janoška
13.11.14,13:04
aby sa rana neznečistila camphor-ichtyolom
lujza.j
13.11.14,13:08
cukrovku som ja vylúčila..to snáď zadávateľka vie....či áno alebo nie...
BXLmiami
13.11.14,13:11
To predsa nevadí,ako to môže poriadne účinkovať cez gázu?Vyčistíš olejom.
lujza.j
13.11.14,13:15
doplnila som....
Ing. Ľubomír Janoška
13.11.14,14:32
účinkuje "gáfor", ktorý sa intenzívne odparuje (úspešne vyskúšané na stovkách obetí, na chíre sa to bežne takto robí)
lyka60
13.11.14,15:57
nemám cukrovku ani náhodou bola som na kontrole krvi,myslela som skôr či to nemám od toho, že sa mi trochu stále ošuchuje druhý prst o palec/mierny halux/ asi.
lyka60
13.11.14,16:00
áno nechutne, ak nevieš poradiť tak nekomentuj, iba som sa zverila porade, kedže nato nemám nikoho iného.čau
lyka60
13.11.14,16:08
všetkým radcom veľmi pekne ďakujem tie listy alebo masť určite vyskúšam
lyka60
13.11.14,16:11
pravdepodobne tesné ponožky, alebo druhý prst ma tlačí....?
Alexi300
13.11.14,17:12
to už musíš Ty vedieť ;) ale ak odstrániš príčinu, určite zápal ustúpi. A ak ju neodstrániš, nepomôže Ti ani doktor...
lujza.j
13.11.14,18:24
doplnila som....
lyka60
13.11.14,19:41
asi aj toto budem musieť vyskúšať, dík
branislavp
14.11.14,19:08
nepoznám voňavý citrónový muškát, môžeš mi poslať z neho foto. ďakujem.
viktorviktor
15.11.14,15:51
keď rozdrvíš list medzi prstami vonia citronom, daj vyhľadať - citronový muškát a pozri obr
LydaLyda
15.11.14,18:47
aj ja mám takú skúsenosť, že pomohla masť ichtiolová
dracik1
20.11.14,03:16
Ak tomu spravne rozumiem, mas zapalene zadery na palcoch ruk. Zadery v tychto mesiacoch vznikaju dost casto, su studene mesiace ... telo je vycerpane. Dopraj mu vitamin C.

Ja si podobne veci osetrujem sam, aj ked okolie to nerado pozoruje. Neodporucam ti do toho ist, ak nevies presne ako na to. Ak sa ti fakt nechce k doktorovi, mozes skusit znizit opuch a citlivost - napriklad ichtolovou mastou, pripadne krem s octom, aby ti nechtovina, ktora ti tlaci na okolie lozok zmakla - ulavis si tak, ale ci tym problem odstranis, to neviem.

Ja som isiel so skaredym zaderom k chirurgovi asi 20 rokov dozadu, posuchal mi to nejakou tycinkou (kyselinou zrejme) a necht casom zliezol. To nie je najestetickejsie ani najprijemnejsie riesenie, ale nemyslim si, ze k tomu este teraz pristupuju takto. Ak tam treba urobit zasah, chirurg ti to vie obstreknut a napichat nejakym -kainom, a fyzicky odstranit to co prekaza. Skus najrpv tie maste (ichtiol, olivovy olej, kvapku octu v kreme) a ked to nepomoze, vyber sa na polikliniku.
bettylou
20.11.14,06:48
dá sa aj natrieť medom, ale ten ichtiol je tiež dobrý
lyka60
20.11.14,16:45
s potešením a s vďakou za odpoveď ti oznamujem, že som problém vyriešila aspoň zatiaľ, prikladala som si prekrojené pardajky 3x za deň a urobili zázrak už to mám v poriadku za dva dni ani chýru o hnise a inak zabudla som poznamenať, že som to mala na palcoch nôh a obávam sa, že mi to bude robiť asi mierné vybočenie prstov a obtieranie sa jeden o druhý, ale rieším aj ošetrenie proti zarastaniu nechtov novinkou IMKOR, tak potom uvidím čo je pôvodcom mojho neduhu.Moment... som v úplnom poriadku. Ahojko.
lyka60
20.11.14,16:46
a tip som dostala na porade , čo super!!!!!!!!
lyka60
20.11.14,16:47
ty si ale vtipný, normálne to prospieva , aspoň sa zasmejeme, čau
buchač
20.11.14,17:11
Nejde o moju vtipnosť....;)

Tu ide (moje príspevky) o niečo iné.
Niekedy dosť na surovo podjesexuvávam....a rozhodne v tej činnosti nemienim skončiť.

Ono sa niekedy ani nedá, hlavne, ak čítam také (doslova) hlúpe príspevky-otázky.
lyka60
20.11.14,17:33
a prečo nie o vtipnosť, veď vieš si to predstaviť ako toho anonymného človeka to trápi a ty si z toho urobíš srandu, medzi nami nie sme rovnaký a ani na rovnakej inteligenčnej rovine a keď chcem počuť len názor,skúsenosť, a ešte ťa zase rozosmejem, že predstav si ten môj problém sa vyriešil na základe PORADY!!!!!!!!!!!!!!! prikladala som si obyčajné rozkrojené paradajky na palce a ono sa mi to zahojilo za dva dni a takáto rada je za cenu zlata !!!! a o to išlo , že ľudia majú skúsenosti a prečo sa nepodeliť!!!! ale aj tak kvitujem tvoj humor, smiala som sa ako divá, keď som si prečítala tvoj príspevok o sekere, tak-tak-.čau. dík.
dracik1
21.11.14,01:39
to rad pocujem, drz sa!
VANUSKA
22.11.14,06:26
Viem o čom to je.
1./ Zaobstarať si "živú" v kvetináči rastlinku ALOE VERA. Odrezať výhonok a šťavou si boľavé miesto potierať. Výsledok sa dostaví určite.
2./ Nechty si strihať výhradne v piatok po západe slnka. / Smial som sa tomu, lebo na šarlatánstvo neverím/. Roky mám pokoj s nechtami.
Tiež som sa zľakol, lebo mám diabetes mellitus II. a sranda to nie je. Vyššie uvedené však na 100% zabralo a nie len u mňa, ale u viacerých ktorým som to poradil. Nie je to môj recept. Tiež som ho dostal od známeho a pravdu povediac bol som dosť skeptický....ale skúsil som a nebanujem. Problém je preč a čo je tiež dosť podstatné, náklady na liečbu takmer minimálne. Takže držím palce a verím, že to aj vo vašom prípade "zafunguje" !!!!!!