Ivka17
12.11.14,22:05
Pekny den, pracujem na prevadzke s 12 hodinovou pracovnou smenou, ale ja pracujem na skrateny uvazok 0,75 (tyzdenny pracovny fond mam 30hod). a pracujem pravidelne od 8,00 do 14,00. Zamestnavatel odo mna pozaduje, aby som odrobila vo sviatok 17.11 12 hodinovu smenu, ale tym mi navysil na dany mesiac fond o 6 hodin a do nadcasu mi vyjde len 5,5 hod. Ja som na zaciatku odsuhlasila, ze ten sviatok odrobim, ale to som netusila ze 6 hodim budem robit zadarmo.
Ak je toto spravne mozem zamestnavatelovi do buducnosti odmietnut robit vo sviatky s odovodnenim, ze mam doma dve malolete deti( 2 a 5) a manzel pracuje v zahranici? Vopred dakujem za radu.
ivka70
13.11.14,06:54
Pracuješ iba v po-pia každý den 6 hodin?
ivka70
13.11.14,06:57
Štandardne platí: ak vo sviatok pracuješ, nedostaval náhradu za sviatok, ale mzdu s príplatkom za prácu vo sviatok. Nadčas je potom to, co urobíš vi sviatok nad rámec svojej štandardnej prác doby, čiže nadčas su skutočne len tie 5,5 hod. Za tie mas príplatok za nadcas +príplatok za sviatok.

Pri skrátenom úväzku ti prácu nadcas nemôžu nariadiť.

A sviatok je vzdy vo fonde pracovného času, buď mas za tie hodiny náhradu mzdy za sviatok alebo pracuješ s príplatkom za sviatok, nevyčleňuje sa nijako z fondu času.
Ivka17
13.11.14,07:19
ano po-piatok 6 hod.