matka35
13.11.14,09:44
Zdravím všetkých,
chcela by som sa spýtať, či aj dohodárom môžem vykonať zrážku zo mzdy. Ide o to , že zamestnávame dohodárov, ktorí pred nástupom vyfasujú osobne ochranne pomôcky,konkrétne len tričko, a na liste kde uvedené preberajú majú napísané, že pokiaľ neodpracujú 1/2 roka vo firme, bude im suma za tričko zrazená zo mzdy. Môžem takýto doklad považovať za dohodu o zrážkach?
Ďakujem veľmi pekne za radu. :-)
J+K
13.11.14,09:22
Nepredpokladam, že by to bolo postačujúce.

V dohode o zrážkach zo mzdy by mala byť uvedená hodnota zrážky, dôvod, jednoznačný súhlas - dátum a podpis zamestnanca . Myslím, že na preberacom protokole je podpis , ktorý potvrdzuje prevzatie OOP, ale nie je tam vyjadrený súhlas so zrážkou vo výške ??? € a súhlas zraziť zo mzdy kedy a v akom termíne tam nie je podpísaný .
matka35
13.11.14,09:45
ok, veď to mi je jasné, ale v preberacom protokole je uvedené, že pokiaľ neodpracuje pol roka vo firme,tak mu bude zrazené 100% z ceny trička, tak neviem či keď odíde po 2 týždńoch môžem mu tých 100% ceny stiahnuť riadne cez výplatnú pásku,
Ďakujem moc
ivka70
13.11.14,10:52
Nemozete mu dat podpisat taku podmienku, ze musi zaplatit hodnotu tricka, ak odpracuje menej ak o1/2 roka. On si tricko neziada, davate ho ako OOP. Takymto sposobom nemozete vynucovat dlzku PP.
Ten preberazi protokol nie je v sulade so zakonom.

Mozete mu dat podpisat prevzatie tricka a mat interny predpis, ze, ze pri ukonceni PP ho musi vratit a s tym ho oboznamit. Iba v pripade, ze ho nevrati, by bolo mozne mu ho dat k nahrade.
matka35
13.11.14,11:14
Ďakujem veľmi pekne, toto som potrebovala vedieť, že to nie je v súlade so zákonom, lebo nikde v zákone som takéto niečo nenašla,
Dúfam, že mi to obstojí aj u šéfky :-)
Ešte raz vďaka
KEJKA
13.11.14,17:08
bud v pracovnej zmluve, alebo na preberacom protokole musí byť jednoznačne vyjadrený súhlas zam-ca so zrážkou zo mzdy.
matka35
17.11.14,13:53
Ďakujem pekne, skúsime to tam nejako slušne doplniť