rieva
13.11.14,09:56
prerábali nám strechu
marjankaj
13.11.14,09:03
Ak by si dal kontakt na tú firmu a aj adresu toho domu a tvoje meno, tak by sa niekto aj vedel opýtať v tej firme.
rieva
13.11.14,09:08
a ináč sa to nedá?
marjankaj
13.11.14,09:16
No môžeš sa tam opýtať aj sama.
Chobot
13.11.14,11:23
KEby to bolo napustené Krovsanom, tak to drevo má zelenú farbu. Myslím, že Bochemit je bezfarebný. Ak je to natrené Bochemitom, tak drevo bude trochu tmavšie, než pôvodné. Na to by si ale potrebovala zase kúsok pôvodného na porovnanie. Treba sa vo firme opýtať.
Ing. Ľubomír Janoška
13.11.14,13:02
Krovsan môže byť aj hnedý, aj bezfarebný :)
expeeert
13.11.14,14:39
Bochemit môže byť tiež zelený, hnedý aj bezfarebný. Pri bezfarebnom ak bol ešte zriedený, tak rozdiel moc nebude vidno.
marleau
13.11.14,15:42
Najpravdepodobnejšie Váš krov napustený Bochemitom nebude. Prečo? Pretože bezfarebné moridlo sa používa na drevené časti, ktoré nie sú extra pohľadové, no nebudú už ničím ďalej zakryté, čo prípad krovu na dome nie je. Ak si dá niekto námahu krov moriť, tak určite farebným moridlom alebo si farbu pridá do transparentného, pretože sa mu ďaleko lepšie natiera, valcuje, strieka (vidí ošetrené časti od neošetrených), ak to teda nie je morené máčaním - tu sa spravidla používa farba.
No veď firmy sú všelijaké, aj lacné, aj nekvalitné.
Róbert Bella
13.11.14,19:57
ak ste si nie isty tak nech vám to dokážu oni že to namorili :D inak myslím že namoriť to zvládne každý sám ... ale test asi len položím hmyz ( v krajnom prípade lykožrúta ) a sledujem či mu zachutí alebo skape ... ono ale napr. do zdravého dreva ani ten hmyz nejde - drevárske firmy tvrdia že čo je škodlivé pre hmyz je aj pre ľudí
pepa78
13.11.14,21:25
marjankaj, nehnevaj sa, ale tie tvoje odpovede...občas to vyzerá, že naschvál si nedokážeš spočítať 1+1 a potom tu hádžeš takéto odpovede...
marjankaj
13.11.14,21:57
A bráni ti snáď niekto, aby si sám dal kvalitnú odpoveď?
pepa78
14.11.14,08:18
jasne že nebráni, ja reagujem len na štýl tvojej odpovede..kebyže viem odpoveď na zadanú otázku, tak odpoviem...ale keďže ju neviem mlčím k danej téme...
marjankaj
14.11.14,08:52
No ja som na rozdiel od teba neodpovedal. Len som komentoval otázku. Nedomyslenú mierne povedané.
Nakoniec môže poslať vzorku do nejakého chemického laboratória. Tam by to asi zistiť vedeli.
Alebo lacnejšie bude, keď sa opýta veštice.

Okrem toho som navrhol to isté ako Chobot alebo Bella.
Marleau síce nanavrhol nič, ale zato pridal výborný postreh. Aj keď zadávateľke asi veľmi nepomôže.
pepa78
14.11.14,12:28
:) ako čítam nemá význam riešiť :) pekný víkend