maja
20.10.04,08:55
Mám menší problém.Vediem živnostníkovi účtovníctvo.Robí stavebno úržbárske práce. Kúpil si auto Octávia pred mesiacom a teraz mi povedal, že do konca roka chce kúpiť ešte niečo menšie(náklaďák) z čoho odpočíta aj DPH. Nemá zamestnancov, tak neviem, či mu to uznajú pri daňovej kontrole. Zákazky má v meste, kde podniká a za mesiac najazdil 6500km. Má s tým niekto skúsenosť, lebo zatiaľ si dal poradiť. Mne sa to veľmi nepozdáva ako daňovo uznateľné.Ďakujem.
ricij
20.10.04,06:57
Jeden osobák a druhý náklaďák, podľa mňa úplne v pohode.
ingi
20.10.04,07:10
Pokiaľ riadne vykáže, že obe autá používal na podnikanie - ja v tom tiež nevidím problém.
maja
20.10.04,07:29
Dobre, dve autá v pohode. Ale za mesiac najazdí 6500km, čo je v prepočte asi 200km denne. Nemá zamestnancov a dosť veľa zákaziek v rámci mesta, čiže ich musí pre daňovákov robiť sám. Uznajú mu tie prejazdené peniaze v nákladoch?
ingi
20.10.04,07:38
Maji, my máme vo firme viacero chalanov - servisákov a tí najazdia mesačne 5 - 6 tis.km. Veď má aj adekvátne výnosy, či nie?
maja
20.10.04,08:15
Ingi, poviem to takto "zamestnáva" ľudí čo to robia zaňho, takže pre daňovákov to robí on a potom kedy sa vozí 200km denne po meste??? Len aby z toho nebol problém.
ingi
20.10.04,10:39
Chápem už Tvoje obavy, problém bude mu asi vysvetliť, že to nemôže prešvihnúť s kilometrami, ak bude písať na obe autá iba seba. Možno skúsi ešte niekto poradiť.
alexxandra
20.10.04,12:02
Aut moze mat aj desat. To je v poriadku. Ak za kazde zaplati cestnu dan,v tom nevidim problem. Len s tymi kilometrami,ako uz aj ostatne damy hovorili,nech to neprehana.To mu predsa nikto neuveri,to sa neda fyzicky zvladnut. Inak je to OK.

Perlicka: Raz mi jeden podnikatel doniesol take blocky z pumpy a take naklady na mobil,ze som vypocitala,ze cely mesiac musel nonstop bez spanku jazdit na aute a este pri tom aj telefonovat :-}}} Niektori to proste skusaju ... :-}}}
ricij
20.10.04,12:21
Možno dobrý nápad: ja by som nejaké kilometre napísal ako vodiča dospelého nezaopatreného syna, resp. dcéru. Podľa zákona o rodine sú povinný pomáhať rodičom. Alebo cez DoVP na nejakého študenta, ktorému daň vrátia, resp. podpíše vyhlásenie a daň nebude žiadna.
alexxandra
20.10.04,12:32
Dan nebude,ale odvod do soc.poistovne bude :-\ aj ked iba na invalidne poistenie.
ricij
20.10.04,12:34
Úrazové poistenie by to malo byť: 0,8%, čo je skoro toľko čo nič.
alexxandra
20.10.04,13:04
to ano,len trochu nestihol terminy a podavat opravne priznania do socialnej ... nebude to podozrive? :-} A ktovie,ci je vobec registrovany ako zamestnavatel ...
Žofia
21.10.04,15:35
Mne sa zdá, že môže mať dve autá, len knihy jázd musí mať napísané tak, aby mal zadok vždy len v jednom aute a musí z nich vyplývať, že reálne mohol presadať z jedného do druhého, čiže aby v to istom čase bolo na rovnakom mieste. Také knihy by som nechcela vyrábať, ale dá sa.