Carsgirl
14.11.14,07:08
..alebo sa to uz nesmie menit pocas celej doby odpisovania? Ide o to ze ponukame ako autoservis nahradne vozidlo, a nepouziva sa casto, tak vlastne konatel na nom jazdi kadetade...a taktiez aj zo sidla podnikania do prevadzky firmy. Je lepsie robit knihu jazd? Niesme platcovia DPH.
Druha otazka je ci vobec sa daju na jazdy zo sidla do prevadzky firmy uplatnit naklady?
+ak auto poziciavame zakaznikom robime najomnu zmluvu a tam zapisujeme stav tachometra...
kukučka
15.11.14,16:26
Možné to je, keď nerobíš knihu jázd, môžeš si uplatniť do nákladov len 80 % PHM a poznačiť PS a KS tachometra.
S odpisovaním auta to nemá nič spoločné.
Carsgirl
20.11.14,07:59
Cize od zaciatku sa da robit bud jedno alebo druhe (robit/nerobit knihu jazd)? PS a KS mesacne prosim?
marjankaj
20.11.14,08:39
Zdaňovacie obdobie je kalendárny rok, prípadne hospodársky rok.
§2/l zákona o dani z príjmov.