mondes
14.11.14,08:10
Ahojte, budeme mať kontrolu zo SP a budú nám kontrolovať:
1. Živnostenský list
2. Doklady o vzniku a zániku pracovnoprávnych vzťahov
3. Rekapitulácie výplatných listín
4. Mzdové listy
5. Rozpis poistného - vymeriavacích základov pre odvvod poistného
6. Peňažné denníky
Prosím Vás o radu k jednotlivým bodom.

1. To mi je samozrejme jasné
2. Tu je to taktiež jasné
3. Tu myslia mesačné výplatné listiny? Pretože mne program ponúka len rekapitulácie výplatných pások a nie výplatných listín
4. Mzdové listy - sú potrebné na každého dohodára zvlášť, alebo môže aj nejaký súhrnný?
5. Rozpis poistného... tu môžem vytlačiť podklady pre mesačné výkazy poistného z Olympu? (Program mi nič iné neponúka).
6. Načo im je peňažný denník?
Už som si prezrela ostatné témy rovnakého charakteru, no mňa skôr zaujíma, že ktoré výstupné zostavy práve z Olympu mám pripraviť. Ďakujem Vám za pomoc.
Papierniková
14.11.14,07:19
mali sme takúto kontrolu minulý mesiac :
3. chceli výplatné pásky
4. aké obdobie idú kontrolovať ? u nás kontrolovali len dva mesiace, takže mzdové listy nepýtali, ale keby kontrolovali celý rok tak áno, každý zvlášť
5. buď to alebo ja si po odoslaní výkazu tlačím výkazy zo stránky SP ... dávala som tie
mondes
14.11.14,07:23
Ďakujem veľmi pekne. :-)
Papierniková
14.11.14,07:32
ešte k tej 6. u nás pýtali bankový výpis o úhrade poistného
Anik
15.11.14,20:04
pod 3. rekapitulácia výplatných listín sme dávali - pri ručne vystavovaných mzdách - zúčtovaciu výplatnú listinu, kde sú zaznamenané úplne všetky údaje z výplaty , ale je tam aj podpis o prevzatí mzdy ak je platená v hotovosti - dole bol tiež urobený sumár za všetky fondy a údaje zo mzdy - to predpokladám nie je Tvoj prípad -z programu by som vytlačila výplatné pásky a ak je mzda vyplácaná v hotovosti je potrebné predložiť aj výplatnicu s podpismi o prijatí mzdy,výpisy z účtu pri platbe cez banku.
4 a 5. napísala Ti Papierniková
aby kontrolovali peňažný denník s tým som sa zatiaľ nestretla