andea.r
14.11.14,08:23
Mňa by zaujímalo, či je poistenie žiakov v školách - konkrétne na SŠ, povinné. Aj u nás sa stal úraz a vtedy sme sa dozvedeli, že škola poistku nemá. Je povinnosťou školy uzavrieť takúto poistku pre žiakov hromadne?
evuš
14.11.14,07:27
Nie, nie je to povinnosť....ale určite je to veľké plus, ak je škola takto poistená... My túto poistku platíme každý rok /ZŠ/ z rodičovského združenia...
Papierniková
14.11.14,07:28
nie, povinnosť škola zo zákona nemá
Sixon
14.11.14,07:31
nie povinne to nie je a pokial ma dieta urazovu poistku tak plnenie je z nej a skola s tym nema nic
bubkoch
14.11.14,07:49
opat treba uviest odpovede na pravu mieru ...
treba rozlisovat urazove poistenie a poistenie zodpovednosti

ak sa dietatu v skole stane uraz za ktory zodpoveda skola, tak skola plati odskodne ...

a z coho to zaplati, je problem skoly, ak ma skola zodpovednostne poistenie, skodu zaplati poistovna, ak nema, tak zriadovatel alebo skola z vlastnych prostriedkov

ak skola uzavrie hromadne urazove poistenie ziakov (ktore si platia rodicia bud osobitne alebo z triedneho fondu, ZRPS a pod.), tak v pripade urazu zaplati poistovna plnenie za dany uraz, ale toto nema ziaden vplyv na vyssie uvedenu zodpovednost skoly a jej povinnost platit

rovnako ak ma dieta sukromne urazove poistenie, tak dostane plnenie aj z tohto poistenia, vtedy je urazove poistenie v skole pre neho zbytocne a duplicitne ...

skola nemusi uzavriet urazove poistenie pre ziakov, ale ci ho uzavrie alebo nie, nezbavuje ju to ZODPOVEDNOSTI, takze v pripade urazu ziaka napr. na telesnej vychove dostane rodic plnenie z urazoveho poistenia (ak ho skola pre ziakov uzavrela) a sucasne ma rodic pravo pozadovat od skoly odskodne a z coho ho skola zaplati zavisi od toho ci ma SKOLA uzavrete zodpovednostne poistenie ...
bubkoch
14.11.14,07:54
SKOLA je poistena a VY tuto poistku platite ? tak to potom nie skola je poistena, ale VY ... alebo preco VY platite poistku SKOLE ?
evuš
14.11.14,07:58
..nepochopil si...tú školu navštevujú "naše" deti... poistená je škola, a aby to nemusela platiť zo svojho, platíme to my - všetci rodičia detí navštevujúcich školu z "rodičovského združenia" - čiže z príspevku ZRPŠ, 2% , ktoré dostaneme, či získame peniaze rôznymi akciami.... :-)
bubkoch
14.11.14,08:03
co platite zo ZRPS ? urazove poistenie deti alebo poistenie zodpovednosti skoly ? myslim ze nechapes ty
:-)
Papierniková
14.11.14,08:04
evuš nemáš ty na mysli poistenie proti krádeži ?
evuš
14.11.14,08:07
..no, nepochopili sme sa :-) ..urazové poistenie detí, poistenie voči krádeži a pod....súhlasím s tým, čo píšeš nižšie, že škola zodpovedá za úraz...a či to zaplatí potom zo svojej poistky, či keš je problém školy....
aneta428
30.09.15,11:58
nie je to povinné, nedávno o poistení žiakov (http://www.nextfuture.sk/poistovne/clanky/poistna-vybava-do-skoly/) písalo NexfFuture, sú tam veľmi pekne zhrnuté možnosti, skús sa na to pozrieť.