Wotan
14.11.14,09:05
Stala sa mi divna prihoda :}

Jeden pan chova niekolko maciek, byva nedaleko nas... Neviem ci ich vlastni, alebo len krmi.. predpokladam, ze nie su nahlasene ci v jeho vlastnictve, volne sa pohybuju po vonku. Mal som auto odstavene na parkovisku a ten pan oslovil manzelku, ze jedna macka sa usidlila v motorovom priestore mojho auta, ze ci ju vypusti von... Zrejme sa jej zapacilo v mojom aute a chodi tam spat...

Este som to neskontroloval, nakolko nie som doma, ale co ak nieco ta macka poskodila - kable atd? kto mi skodu nahradi? Ten pan sice o tom vedel ze tam ta macka bola, ale asi by bolo nedokazatelne, ze su to jeho macky...

Druha vec, ako tomu zabranim aby macky nevyhladavali moje auto? Nejake "odstrasovadlo" na macky?
willma
14.11.14,08:43
Isto nie sú len v Tvojom aute - motorový priestor je všeobecne v zimných mesiacoch vyhľadávaný - je tam fajné teplúčko. A poškodiť by nemala nič - nemá potrebu prehrýzať káble :)
zlatica76
14.11.14,08:45
Podľa mňa ich ničím neodradíš - pri motore je skrátka teplúčko, a to sa im ráta.
Iba ráno si zvykni, predtým ako naštartuješ, buchnúť do auta, aby mačka ušla. Lebo najviac škody môže narobiť vtedy, ak nečakane naštartuješ, a ona zazmätkuje.

Len pre zaujímavosť - nedávno som dolievala vodu do ostrekovača a na motore som našla celý suchý rožok (trochu poobhrýzaný). Normálne som sa divila, kadiať to pretiahla, lebo zase až toľko miesta tam nie je :) :)
Chobot
14.11.14,08:46
Čo by ti mohla mačka spôsobiť pod kapotou? Pokiaľ auto nenaštartuješ s mačkou v rozvodovom remeni, tak ti tam nič neurobí. To nie je kuna, ktorá môže rozkúsať káble. . Mačka len hľadá teplo, kde by sa mohla natiahnuť a spať.

Nezabrániš mačke, aby tam zaliezla. Jedine dať auto do garáže. A majiteľ mačky už vôbec nemá šancu prikázať mačke, aby ti neliezla pod kapotu. Ak vieš, že tam chodia, dobrým riešením je vždy pred naštartovaním hlasno pár krát buchnúť po kapote alebo blatníku, mačka odtiaľ utečie.
Peggynka
14.11.14,08:50
Zabrániš tomu tak,že dáš auto do garáže :) Ale aj tam môžeš mať myši :)
lujza.j
14.11.14,08:56
Pred startovanim..urob ramus.....ak bude v motore vylezie....len potom pozor,aby si ju omylom nepresiel....
Ferdosondo
14.11.14,09:07
Suseda mala mačku a tá si jej zvykla zaliezť do motorového priestoru. Ani za ten svet odtiaľ vyliezť. Nepomáhalo búchanie, trúbenie, krátka jazda. Skrátka jej tam bolo dobre. Nie raz musela zostať kôli nej doma. Až raz sa mačka stratila a už neprišla. Tipujeme, že sa niekam odviezla a keď jej bolo horúce, vyskočila von a naspäť už nepotrafila.
Wotan
14.11.14,10:37
no dufam ze neposkodila nic, ale tym ze sa tam pohybuje, moze uvolnit kadeco - kontakt na na baterii, privod paliva, cidlo na servo atd.... nemusi len hryzt.. no a garaz nemam :)

Napadlo ma niecym zakryt spodok motorovej casti zdola, aspon na noc, aby sa tam nedostali...
maja
14.11.14,11:45
Nám mačka v aute roztrhala tú výplň čo je v kapote.
Peggynka
14.11.14,11:53
Nebola to kuna? Tie vedia narobiť škody...
maja
14.11.14,11:56
Nebola, podľa stôp to bola mačka...
katka 23
14.11.14,12:32
ten otvor sa určite dá zakryť - ja ani neviem ako to pod kapotou vyzerá ....ale sused má auto ale nemá garáž a vždy večer - v zimnom období - dáva pod kapotu starý tkaný koberec - že vraj proti mačkám , tak to povedal
vyskúšaj nič to nestojí
KoxXxo
14.11.14,15:25
Ber to poziívne, ak je tam mačka, nebude tam hlodavec ktorému chutia káble.
arizona
14.11.14,18:03
Ak mas spodozrenie, ze ti tam naozaj macka moze vliezt, radsej pred odchodom skontroluj. Zazila som raz,macku obtocenu okolo motora. Moj muz, hoci ma dobry zaludok mal co robit,aby ju po kuskoch odtial dostal...Auto sme nemohli dlho vyvetrat od smradu.

Macka nie je pes, ktoreho dokazes zatvorit za ohradu, macku majitel neustrazi. A ako pisu vysie, bud rad, ze tam chodi macka,lebo keby prisli mysi,ci kuny, tak tie by ti narobili ovela vyssie skody.
Wotan
14.11.14,18:22
prave som sa dozvedel ze aj mne - taka vypln podobna sklenej vate ci co to je... uz je to dole... ale to neni az taky problem
Wotan
14.11.14,18:23
super
lapejko
14.11.14,19:51
tiež som mal ten problém, použil som spray proti hlodavcom, mačky už nechodia...
jelalim
14.11.14,20:59
Co tak si zadovazit psa, ktory nema rad macky?
fortunka
15.11.14,07:09
No nám rozhrýzol a došriabal auto pes, keď niečo vliezlo pod kapotu a on sa snažil to z tade vyhnať... čiže toto určite nie je cesta..

Bežne nám do auta určite hocičo nalezie a aj vylezie.... nič sa s tým nedá urobiť, škodu poisťovňa neuhradí ak sa vie kto to spravil.. ako je to pri náááhodnom poškodení neznámym zvieratkom neviem. Nám nahradila škodu SBS firma, ktorá psa vlastní... (rozhrýzol pneumatiku, doskriabal disk, vsetko okolo kolesa, rozhryzol tu prednu masku ci ako sa to vola.. no cele auto v prednej polke bolo nejak porusene... kiez by nam iba macka odpojila baterku :))))))
expeeert
15.11.14,09:45
A zachvíľu tu bude otázka - ako vyhnať psa spod kapoty :D
Ferdosondo
18.11.14,08:08
:). Kamarát postavil dom v luxusnej štvrti. Po nasťahovaní si zaobstaral mačku. Čo čert nechcel prešla k susedovi a pred jeho psom sa schovala pod kapotu susedovho nového tereniaka. Havko nelenil a doškriabal pazúrmi kapotu.
ssgti
10.02.15,17:22
macka mozno priamo uubami neposkodi ale ak vykonanu potrebu (vycura sa co bezne robia bo si miesto znackuju) tak vona co nasledne ide do interieru neni 2x prijemna a to neratam ako sa tomu tesia rozne elektronicke sucasti alebo aj samotna karoseria. pod kapotou bez rozdielu nema co robit zver. posledna investicia cez 50 € len na kabelazi co bola velmi cerstvo oznackovana (vysledok jasny)
arizona
10.02.15,17:26
Macky su moc cistotne, urcite sa ti v aute,ci v priestore motora nevycuraju! Macka potrebuje"zahrabat" po sebe,preto na svoje potreby vyuzivaju piesok,strk,zeminu a pod.
Smrad moze sposobit kocur, ktory znackuje svoje okolie , napr.postrekom na koleso,ale to je nieco ine...
ssgti
10.02.15,17:34
sobota 7.,2 rano sadnutie do auta smrad ako v macacom koterci, auto zakotkodakalo a nic, ked naskocilo trhany beh a nudzovy rezim, vysledok pod akapotou same stopy od maciek, ocurany modul zapalovania, vsetko lepkave smradlave. je jedno cura aj macka aj kocur, nervy navsteva predajne autodielov a nutna investicia, v pondelok v snezeni zmontovane a dnes prichod domov a hned macka pod kapotou, pardon kocur, radsej celu noc budem mat otvorenu kapotu, pred rokom a pol som tak macku pomlel a auto slo z domu.
Peter Istrančín
14.02.15,10:55
Poradím ti jeden výrobok, ja som to síce používal na myši a perfektne to zabralo. Malo by to účinkovať na všelijaký zverinec v motorovom priestore. Lepšie ako potom navštevovať servis a platit za prehryzene kable.

Ochrana proti zverimexu v motorovom priestore (http://www.autostore.sk/motor/liqui-moly-ochrana-proti-hlodavcom-1515)
misa2
14.02.15,11:08