miky265
14.11.14,11:09
môj problém spočíva v tom že mi bolo oznámene zo strany agentúry že pokiaľ ostanem dlhšie na PN tak ma vyhodia aj počas trvania danej PN.

údajne podla ich slov ma môžu vyhodiť aj počas PN keďže mam pracovný pomer na domu určitú, no presný dátum ukončenia pracovného pomeru v zmlúve chýba.

zaujíma ma teda či ma môžu vyhodiť aj počas danej PN, alebo po prípade kde by mi vedeli povedať ohľadom tejto záležitosti viac.



citujem
2.1 Deň nástupu do práce a zároveň dňom vzniku Pracovného pomeru je : x.y.2013
2.2 Skušobná doba je 3 (troj) mesačná a začína plynúť dňom vzniku Pracovného pomeru
2.3 Pracovný pomer sa uzatvára na dobu určitú, a to ukončenia prác u užívateľského zamestnávateľa v závislosti od objednávky užívateľského zamestnávateľa.
2.4 Ukončenie pracovného pomeru sa riadi ustanoveniami Zákonníka práce v platnom znení. Výpovednú dobu upravuje § 62 Zákonníka práce.
2.5 Ak Zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u Zamestnávateľa, Zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku Zamestnanca za 1 (jeden) mesiac.
2.6 Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v súlade s ust. § 48 Zákonníka práce.

to že bod 2.3 nieje v súlade zo zákonom už viem, preto by som chcel vedieť či je vlastne tento bod platný ako pracovný pomer na dobu určitú alebo či kvôli neudanému dátumu sa nejedna o pracovný pomer na dobu neurčitú.
Tweety
14.11.14,10:18
AK si takúto zmluvu podpísal je platná. Ale bod 2.3. nie je v súlade so ZP.
Počas DPN nemôže ale dostať výpoveď, pretože platí §64 ZP-zákaz výpovede v OD.
ALe môže byť skončený ukončením doby určitej a kedže nie je presne vymedzená dátumom, tak PP môže prakticky skončiť hocikedy, teda aj počas DPN.
miky265
14.11.14,11:40
to práve neviem, keďže bod 2.3 nie je v súlade zo ZP je vlastne platný ???

prakticky toto by si potom mohla dat každá firma a vyhadzovať ako sa im zachce
Tweety
14.11.14,11:41
nenapísala som, že je v súlade so ZP
miky265
14.11.14,14:04
preklep už som to opravil
veronikasad
16.11.14,12:12
Daj podnet na Inšpektorát práce, či takéto vymedzenie doby určitej v pracovnej zmluve je v súlade so Zákonníkom práce.
Ak agentúra skončí pracovný pomer počas PN-ky a bude ho definovať ako skončenie prac.pomeru na dobu určitú, o neplatnom skončení prac.pomeru môže rozhodnúť len súd.