zetecko
14.11.14,11:34
Zdravim vsetkych kto by mi vedel poradit dostal som pokutu kedze som nezaplatil na mieste vzali mi vodicak a mal som na zaplatenie 15dni lenze som nezaplatil do 15 dni ale az ked mi prisiel papier na vymahanie pokuty presiel rokod vtedy co myslite budem robit znovu testy co ma to bude stat ? Alebo co mi viete poradit ?
ivka70
14.11.14,10:35
Vieme ti poradit, aby si sa dostavil na dopravny inspektorat a tam si zistil, co musis, mozes a tak.
draik
14.11.14,13:30
§71 z. 8/2009 Z.z.
(2) Policajt na mieste vydá o zadržaní vodičského preukazu podľa odseku 1 potvrdenie, v ktorom povolí ďalšiu jazdu na 15 dní; povolenie platí len na území Slovenskej republiky. V potvrdení musí byť uvedený rozsah udeleného vodičského oprávnenia a spôsob vrátenia vodičského preukazu. Páchateľ priestupku môže požiadať policajta, ktorý vodičský preukaz zadržal, aby zadržaný vodičský preukaz postúpil orgánu Policajného zboru v mieste jeho pobytu alebo v mieste, kde sa zdržiava, na účely jeho vrátenia; policajt je povinný tejto žiadosti vyhovieť.

(5) Ak páchateľ priestupku nezaplatil uloženú blokovú pokutu v lehote podľa odseku 2, orgán Policajného zboru bez ďalšieho konania vydá do 30 dní od uplynutia tejto lehoty rozhodnutie o zadržaní vodičského preukazu a postúpi vec na výkon rozhodnutia. Zadržaný vodičský preukaz sa vráti jeho držiteľovi až po výkone rozhodnutia.