mmia
27.04.06,12:57
ahojte chcela by som sa opytat..
zamestnanec ma podpisane vyhlasenie a za mesiace januar, februar a marec mu vyšlo zaplatiť daň cca 200/mesiac, uplatňuje si DB na jedno dieťa takze 200 - 540 = -340 to mu dopati zamestnavateľ a kedy si to on vyžiada vrátiť??? je to jediny zamestnanec takze preddavky znížiť nejde....
mam napísať žiadosť o vrátenie?? za 1Q ??? :o
ANNAP
27.04.06,11:00
DB mu vyplatíš ty a pýtaš si od DU-existuje tlačivo žiadosť o pukázanie sumy DB
Bambi23
27.04.06,11:06
Danovy bonus mu vyplatis vo vyplate, ak mas na to uctovny program hodi ti to automaticky vo vyplate. Na vyplatnej paske to mas uvedene.
Ty nasledne vyplnis tlacivo - ziadost o vyplatenie DB na DÚ a danovy urad ti to posle na ucet (myslim ten rozdiel)
Ja robim v MRP, oni maju vo vystupoch vsetky potrebne tlaciva, aj tu ziadost na DU.
Ak to nemas v programe da sa to tlacivo aj kupit alebo si ho vytvoris vo Worde podla predlohy.
alušik
27.04.06,11:09
Tlačivko Ti prikladám...:;)
Bambi23
27.04.06,11:11
este k tej druhej casti tvoje otazky, ci mas davat ziadost za I.Q. - ziadost sa posiela za kazdy mesiac, ale da sa aj dodatocne za Q. Doporucovala by som ti vsak, aby si ho pri dalsich mzdach posielala mesacne, vyplaty predsa robite mesacne, ze?
alušik
27.04.06,11:14
Nikde v zákone nie je termín na podanie žiadosti. Takže vôbec nemusí robiť mesačne...;) Môže kľudne aj raz za štvrťrok,polrok,rok... Ale keď chce, aby firme boli peniaze vrátené čo najskôr - však ich firma zamesntnancovi vyplatila, tak súhlasím, že môže žiadať každý mesiac.:)