Hennessy217
14.11.14,16:29
Ludia prosim pomozte. Vyberali sme preniaze z pokladne a ja som zabudla zapisat vyber, bolo to pred vcerom a asi okolo 200 eur. Co sa stane? Je to velmi velka chyba? poradte, som zufala :(
Žabinka
14.11.14,16:10
Ludia prosim pomozte. Vyberali sme preniaze z pokladne a ja som zabudla zapisat vyber, bolo to pred vcerom a asi okolo 200 eur. Co sa stane? Je to velmi velka chyba? poradte, som zufala http://www.porada.sk/images/smilies/frown.gif


podčiarknutému nerozumiem.. kde si zabudla zapísať výber?? zabudla si urobiť bloček z ERP s názvom Výber?? ak myslíš to, tak pri výbere z ERP nie je povinnosť robiť doklad z ERP s názvom Výber.. na rozdiel od vkladu hotovosti do ERP, tu je povinnosť robiť bloček z ERP s názvom Vklad.. ak si to myslela takto, tak sa nič nestane..
Hennessy217
14.11.14,20:47
Prepac, az tak sa v tom nevyznam, este len zacinam.
Pracujem v obchode v potravinach a ked mam v pokladni vela hotovosti, napr. 500 eur, kolegyna tie peniaze odtial vyberie a da majitelovi obchodu (ten to asi odlozi niekam do safeu). No a ked vyberame tie peniaze z pokladne, musim do PC zapisat, ze -500 a ucel napr. vyber pre majitela. Vytlaci sa blocek, ktory sa vlozi do pokladni a to je cele. Lenze som mala vela zakaznikov, kolegyna mi vybrala tie peniaze a povedala, nech urobim "vyber" (teda nech to zapisem do PC) a ja som na to zabudla a to bolo este v utorok. Neviem ci je to taky problem, odvtedy som mala volno a v praci nebola...
Žabinka
15.11.14,07:51
ak som to teraz pochopila správne, v tom prípade netuším, čo ti odpovedať.. hádam len to, že si to mala oznámiť kolegyni hneď ako si zistila a poprosiť ju nech to zapíše, lebo teraz peniaze v pokladni nie sú, a ani nič o nich zapísané.. takže prúser ako brno.. aby ťa neobvinili za chýbajúce peniaze..
kukučka
15.11.14,10:14
Dopíš ten výber dnes, všetko sa predsa dá vysvetliť. S pravdou von, neklamať, predsa sa tie peniaze nevyparili, kde sú?
veronikasad
15.11.14,10:22
Ak si neurobila výber z pokladne v daný deň cez ERP, vystav výdavkový pokladničný doklad a daj ho podpísať kolegyni, ktorá prevzala peniaze. VPD prilož k dennej uzávierke.
Dennou uzávierkou sa stav pokladne vynuloval, výber je len evidenčný - pre odsúhlasenie dennej hotovosti.
fortunka
15.11.14,12:05
Myslím že by si všimli keby chýbali peniaze (veď večer sa robí uzávierka a peniaze sa rátajú), podľa mňa to už niekto aj zapísal.. ak nie, tak choď a dopíš to dnes... nič sa nestane...
jslancik
15.11.14,12:35
snáď má doklad, že ich vložila na účet, alebo odovzdala nadriadenému. Inak to zaváňa nepríjemnosťami...
Hennessy217
15.11.14,19:58
Dakujem, bolo to v stredu a nic mi o tom nikto nepovedal, tak doteraz si to uz museli vsimnut. Snad z toho nic nebude teda...