ala5
15.11.14,09:49
Dobrý deň, mám takú otázku, skončila som prácu na DoVP k 31.10. (piatok), hneď v pondelok 3.11. som sa šla registrovať na UP, kde ma zaradili do evidencie od 3.11, kedy som podala žiadosť, nemala som možnosť skôr, kedže bol dušičkový víkend a UP bol zatvorený.....tak sa pýtam pracovníčky, prečo ma nezaradili od 1.11 a ona na to, že som mala prísť hneď po ukončení dohody, čo logicky nebolo možné, keďže bol víkend.....nastala situácia, že nemám uhradené ZP za dva víkendové dni, tak sa pýtam, prečo si to mám doplatiť sama?...prečo ma nezaradili od 1.11.?.....na koho sa mám obrátiť v tejto veci?...neviem si poradiť sama, ďakujem za tip.
avalik
15.11.14,08:59
Máš nárok byť zaradená do evidencie uchádzačov od 1.11. Zájdi znova na ÚPSVaR a vyžiadaj si ustanovenie zákona, na základe ktorého ťa zaevidovali až od 3.11..

Pretože platí toto:

5/2004 Z. z.Zákon o službách zamestnanosti

§ 34

(3) Ak občan požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do siedmich kalendárnych dní odo dňa

a) skončenia zamestnania, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení zamestnania,
veronikasad
15.11.14,09:00
§ 34
Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie

(1) Občan, ktorý sa uchádza na základe osobného podania písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade, v ktorého územnom obvode má trvalý pobyt, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa osobného podania žiadosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa podáva na tlačive, ktorého vzor určí ústredie.

(2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.

(3) Ak občan požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do siedmich kalendárnych dní odo dňa

a) skončenia zamestnania, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení zamestnania,



----------

Daj dotaz na Ústredie práce, či sa za skončenie zamestnania považuje aj výkon práce na dohodu.

http://www.upsvar.sk/kontakt.html?page_id=233
ala5
15.11.14,09:05
to som povedala tiež tej pani na up, že mám na to sedem dní, ale ona mi tvrdila, že to je pri ukončení HPP a nie pri ukončení dohody....ako ďalej, ísť tam znovu?.....Ďakujem
ala5
15.11.14,09:10
Ďakujem pekne....tej pani som tvrdila, že mám na sedem dní, ale neuspela som, vraj to nie je možné a zákon je zákon.....skúsim im to tam napísať a uvidíme, či príde odozva.....
veronikasad
15.11.14,09:12
Ak majú usmernenie z ústredia, že to platí len pri ukončení pracovnej zmluvy, bohužial. Preto píš na ústredie ...
ala5
15.11.14,10:02
ešte raz vďaka....