smurfik
15.11.14,14:11
Zdravím,

chcel by som vás poprosiť o vaše rady a názory pri výbere osobného účtu (banky).

Na osobný účet by mi chodila výplata, mal by som pri ňom sporenia, zopár trvalých príkazov. Chcem prehľadný účet (nie spoplatňovanie SMS správ o pohyboch na účte a podobne), dobrý internet banking, kartu, s ktorou bez problémov nakúpim v zahraničí. Nemám záujem o žiadne úvery, pôžičky, ponuky cez telefón a podobne - chcem si jednoducho odkladať peniaze, šetriť a nakupovať (aj v zahraničí).

Momentálne som (už od študentských čias) klientom SLSP, no už došla mi trpezlivosť.

Ďakujem za rady a názory. :)

Tomáš
kn-alka
15.11.14,15:25
ja mám CSOB pohoda a som spokojná, ale majú poplatok mesačne 6 €, je v tom: prevody, výber kartou zdarma (pravdaže vo svojom bankomate) a platby kartou aj v zahraničí a internetbanking, nič mi nechodí poštou, všetko si viem pozrieť cez net.

K tomu je sporiaci účet - bezplatne.

Ak splním podmienky: aspoň jeden trvalý príkaz, aspoň jedno inkaso a zostatok na účte ku koncu mesiaca aspoň 300 €, tak aj ten poplatok 6€ nie je - t.j. všetko bez poplatkov.
mexico
21.11.14,08:07
tiez mam csob pohoda a poplatky som neplatil ani nepamatam - teraz sa trochu zmenili podmienky, tusim odpustenie poplatkov je aj za aktivne vyuzivanie plat. karty
Oliwa
21.11.14,09:08
Tých 300 eur nebol povinný zostatok len ku koncu mesiaca, ale povinný priemerný denný zostatok. Ale už to neplatí... Kreditné obraty majú byť minimálne 400 € mesačne a 5 platieb kartou + určený počet trvalých príkazov. Vtedy je to bezplatné. Pozri si v prípade záujmu www.csob.sk