lapejko
15.11.14,18:39
V centre KE som prechádzal na zelenú, pričom som sa za križovatkou otočil o 180°.
policajné auto za mnou som videl, nebol som si ale vedomý priestupku, o chvíľu ma zastavili s majákmi ako zločinca a za 20 eur mi vysvetlili, že šípka semafora je prikázaný smer a ak by bol vypnutý, vtedy to neplatí...Značka zákaz otáčania tam umiestnená nie je.
bubkoch
15.11.14,17:45
mozno keby si hodil link na konkretnu krizovatku na google street view, aby sme videli kde to bolo ...
btw ked básnili o zelenej sipke semafora tak asi si sa neotacal ZA krizovatkou ale v nej ...
KEJKA
15.11.14,17:46
aj ja som na to doplatila.
Na križovatke so svetelnou signalizáciou nie je dovolené otáčať sa. Tam kde je výnimka, je umiestnená značka.
jslancik
15.11.14,17:47
na riadenej križovatke musí byť otáčanie povolené. Ak nie je, tak sa netreba nechať chytiť :)
buchač
15.11.14,17:52
V centre KE.....nebol som si ale vedomý priestupku, o chvíľu ma zastavili s majákmi ako zločinca a za 20 eur mi vysvetlili, že šípka semafora je prikázaný smer a ak by bol vypnutý, vtedy to neplatí
Pokiaľ semafóry fungujú, tak ide o priestupok.
Ak sú v režime blikania oranžovej, tak vtedy hej.
§ 22
Otáčanie a cúvanie
(1) Pri otáčaní platí obdobne § 19; pri otáčaní na križovatke
aj § 20.
(2) Vodič nesmie pri cúvaní ohroziť ostatných účastníkov
cestnej premávky.
(3) Ak to vyžadujú okolnosti, najmä nedostatočný
rozhľad, vodič je povinný zaistiť bezpečné otáčanie alebo
cúvanie pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby.
(4) Vodič sa nesmie otáčať a nesmie cúvať
a) na neprehľadných alebo na inak nebezpečných miestach, najmä v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej
blízkosti, pred neprehľadným vrcholom stúpania
cesty, na ňom a za ním,
b) na križovatke s riadenou premávkou; otáčať sa
smie, ak to dovoľuje dopravná značka alebo dopravné zariadenie,
c) na priechode pre chodcov alebo na priechode pre
cyklistov,
d) na železničnom priecestí a v jeho tesnej blízkosti,
e) v tuneli a v jeho tesnej blízkosti,
f) na jednosmernej ceste; vodič však smie cúvať, ak je
to nevyhnutne potrebné najmä na zaradenie do radu
stojacich vozidiel alebo na vyjdenie z neho,
g) na moste.


P.S.:
Košickí šraci sú neúplatní...chytajú tie autá, čo majú EČV odniekiaľ z HN, TV, MI, BJ ...;) :D :D :D :D :D
lapejko
15.11.14,18:10
veď to, ja som sa opičil po miestnych, jazdím tam denne už šiesty týždeň...sladká nevedomosť...
buchač
15.11.14,18:12
Pozri na môj príspevok, som doplnil...v PS, celkom dole ..;)
lapejko
15.11.14,18:20
to som už zistil...na dodávke sklápam pri parkovaní zadné čelo aby som zakryl ŠPZ...
lapejko
15.11.14,18:21
lapejko
15.11.14,18:22
skôr som si myslel, že tam bude zákazová značka, ako všade u nás 25 rokov po nežnej...
sosak
15.11.14,18:23
To si obišiel za 20 eur naozaj zadarmo, plus dohovor. Videli že ich vidíš, a robíš manéver, tak si povedali, že ti to vysvetlia. Netreba to brať tragicky, i keď dvacku by si schosnoval aj lepšie. :-)
misoft
15.11.14,18:27
buchač
15.11.14,19:03
KEJKA
Na križovatke so svetelnou signalizáciou nie je dovolené otáčať sa. Tam kde je výnimka, je umiestnená značka.
======================================

Ešte raz.

Značka nemusí byť
Ak idú semafóry, tak smola - viď Lapejko.
Ak nejdú, tak sa môže otáčať.
pankratz
15.11.14,19:09
Na riadenej križovatke ( so spustenými svetlami ) sa nesmieš otáčať, nakoľko počas manévru sa môžu svetlá zmeniť, a okrem toho sú tam určené jazdné pruhy. Je to napísane v pravidlách v texte. Vyhľadaj si článok o jazde cez riadenú križovatku.
avalik
15.11.14,20:08
nie len šraci ale aj čaje ... a BA značka ... našťastie som to mala len za 10 evry :)
avalik
15.11.14,20:14
Lapejko, ja som sa otočila ešte o odbočku skôr - tam ako stoji autobus, keď posunieš zaber doľava som vošla do toho autobusoveho pruhu vľavo ... neskoro som zbadala, že tam je zákaz ... a mne vraveli, že som sa mala otočiť presne na tej križovatke čo si tu dal :D