moncici121
27.04.06,14:01
:eek:Strašne som sa zľakla, ked som zistila,že som prehliadla to, že zamestnanec mal PN. Na PN je napísané: neschopný práce od: 3.4.2006, schopný práce do: 14.4.2006. Veď to je viac ako 10 dní nie??? Čo mám teraz robiť? Už dávno som to asi mala odovzdať do soc. poisťovni.Aledo do zdravotnej? A ktorú časť? Prosím poradte.

Dakujem
Tweety
27.04.06,12:06
:eek:Strašne som sa zľakla, ked som zistila,že som prehliadla to, že zamestnanec mal PN. Na PN je napísané: neschopný práce od: 3.4.2006, schopný práce do: 14.4.2006. Veď to je viac ako 10 dní nie??? Čo mám teraz robiť? Už dávno som to asi mala odovzdať do soc. poisťovni.Aledo do zdravotnej? A ktorú časť? Prosím poradte.

Dakujem Je to jedenásť kalendárnych dní. Ak schopný je od, a nie do, ako sí napísala.
10 dní je náhrada príjmu, a ten jeden jediný preplatí SP. Pošleš ten oddiel ,na ktorom je napísané NP, neviem, ktorý je to oddiel, nemám pred sebou PN.:cool:
Zita4
27.04.06,12:11
:eek:Strašne som sa zľakla, ked som zistila,že som prehliadla to, že zamestnanec mal PN. Na PN je napísané: neschopný práce od: 3.4.2006, schopný práce do: 14.4.2006. Veď to je viac ako 10 dní nie??? Čo mám teraz robiť? Už dávno som to asi mala odovzdať do soc. poisťovni.Aledo do zdravotnej? A ktorú časť? Prosím poradte.

Dakujem
Ten diel, kde je napísané žiadosť o nemocenské a úrazový príplatok vyplníš a odovzdáš na Sociálu poisťovňu spolu s potvrdením o VZ v rozh. období. Až tak strašne nemeškáš, neboj sa. :)
VERONIKA6
27.04.06,12:12
Pošleš diel II. /vyplnený, od kedy do kedy 10 dní/ a pridáš "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú.
moncici121
27.04.06,12:12
Ďakujem, samozrejme myslela som schopný práce OD 14.4.2006:p. Nebude neskoro, ked to pošlem teraz? A ktorý papierik tam mám poslať? Cierny alebo červený?
Tweety
27.04.06,12:15
Ďakujem, samozrejme myslela som schopný práce OD 14.4.2006:p. Nebude neskoro, ked to pošlem teraz? A ktorý papierik tam mám poslať? Cierny alebo červený? Pozri hore na tlačivko, ak je tam žiadosť o nemocenské, tak tento.:cool: Zamestnanec to musí podpísať. Ty vypíšeš od kedy do kedy bola náhrada.
moncici121
27.04.06,12:20
Ach, pripadám si ako úplný blbec, ale vždy som mala iba také, že PN do 10 dní. To "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú" je nejaké tlačivo? Mzdy robím ručne:( a vôbec neviem, čo to je za potvrdenie. Mám ho odovzdať spolu s tou PN v soc. poisťovni?
Tweety
27.04.06,12:22
Ach, pripadám si ako úplný blbec, ale vždy som mala iba také, že PN do 10 dní. To "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú" je nejaké tlačivo? Mzdy robím ručne:( a vôbec neviem, čo to je za potvrdenie. Mám ho odovzdať spolu s tou PN v soc. poisťovni? Je to jeden dielik toho istého tlačiva od lekára.Konkrétne II.diel potvrdenia.(červený):cool:
moncici121
27.04.06,12:36
Ale to potvrdenie, ktoré mám k tomu červenému tlačivu pridať to som myslela. To je aké potvrdenie? Nájdem niekde to tlačivo?
Tweety
27.04.06,12:39
Ale to potvrdenie, ktoré mám k tomu červenému tlačivu pridať to som myslela. To je aké potvrdenie? Nájdem niekde to tlačivo?Už som to dnes písala asi trikrát niekde inde, inému. Je to Potvrdenie zamestnávateľa o zamestn. na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Nájdeš ho aj na stránke www.socpoist.sk.
Zita4
27.04.06,12:43
Ale to potvrdenie, ktoré mám k tomu červenému tlačivu pridať to som myslela. To je aké potvrdenie? Nájdem niekde to tlačivo?
Prikladám ti to tlačivko. Dá sa vyplniť v počítači, je vo Worde.