ela29
15.11.14,21:45
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o informácie k adaptačnému vzdelávaniu. V roku 2013 som ukončila vysokoškolské vzdelanie titulom Mgr. odbor špeciálna pedagogika, následne som nastúpila do materskej školy ako učiteľka pre predprimárne vzdelávanie. Tento rok som nastúpila do inej materskej školy.
Môžem absolvovať adaptačné vzdelávanie ak mám jeden rok praxe v materskej škole, ako nekvalifikovaný pedagogický pracovník a mám 29 rokov?
Pokiaľ nie, ako sa môžem ďalej vzdelávať a stať sa kvalifikovanou? Vopred Ďakujem.
avalik
15.11.14,20:56
adaptačné vzdelávanie pozri § 36 zákona 317/2009
ela29
16.11.14,16:33
Prečítala som si to, ale nikde sa nespomína či už vek alebo to či môžem absolvovať adaptačné vzdelávanie aj po odpracovanom roku. Tohto som sa nedopátrala a už mi povedali rôzne informácie.
Vopred Veľmi pekne Ďakujem.
avalik
16.11.14,18:11
nepíšeš či si začala adaptačné vzdelávanie na predchádzajúcej škole - ak nie tak začni teraz - informuj sa u riaditeľa MŠ ... čo sa týka veku, nie je to obmedzené - ak by to bolo obmedzené, tak by to tam bolo uvedené ;)
ela29
17.11.14,21:11
Neabsolvovala som žiadne, zastupujúca riaditeľka mi tvrdí, že keď mám rok praxe a viac ako 28 rokov tak naň nemôžem ísť.
ela29
18.11.14,20:21
neabsolvovala som doteraz adaptačné vzdelávanie. Ani riaditeľka nevie ako to je, hovorila mi to na čo som sa pýtala, čiže vek a odpracovaný rok, že vraj toto mi môže znemožňovať ho absolvovať a od dnes mám aj tretiu verziu. Ako nekvalifikovaná by som si mala doplniť vzdelanie a až potom ho môžem absolvovať, ale takisto to neviem presne. Už neviem ako sa dopátrať k riešeniu, písala som na rôzne fóra, minedu.. tak už neviem. Mám záujem a chcem sa vzdelávať, byť kvalifikovaná, ale cez dezinformácie to nepôjde.