neznalka
16.11.14,11:08
Dobry den, prosila by som o radu . Nestastnou nahodou mi vypadol z ruky z balkona crepnik s kvetmi a poskodil susedovu striesku o dve poschodia podomnou. Skodu vyriesila poistovna z mojej piostnej zmluvy , kde mam zodpovednost za skodu . Susedovi sa vsak vyplatena suma poistovnou zda malo a odomna este pyta peniaze navyse - z ruky do ruky . Zazneli aj vyhrazky , ze ma da na sud a ze pojdem aj s bytom kade tade. Chcem vediet ci ma narok odomna vyzadovat dalsie financne odskodne . Ta strieska ho stala asi pred 10-timi rokmi , ze vraj 6000 SK , od poistovne dostal priblizne 82 eur . Dakujem
misoft
16.11.14,10:19
Pokiaľ to riešila poisťovňa - vyhodnotili ju podľa veku (amortizácia) a skutočnej hodnoty v čase prípadu. Dostal od poisťovne svoje. Ak sa mu máli, môže síce súdne vymáhať škodu, ale asi mu to nebude nič platné. Svoje už zákonným spôsobom dostal.
A keďže to chce z ruky do ruky - je to neprípustné.
Nebaviť sa s nim o tom. Škoda bola nahradená.
Ak by sa vyhrážal, získať nejaké dôkazy o tom a v prípade súdneho sporu o náhradu škody, by si mohla operovať tým, že sa ťa pokúšal zastrašiť a vyhrážať (a to by mohlo byť pre neho ešte horšie).
buchač
16.11.14,10:21
Môže, prečo by nemohol ?

Nejde o tú obstarávaciu sumu, ide skôr o skutočné náklady, vynaložené na opravu.
Poisťovňa vyplatila len to, čo ju zmluva zaviazala...a tabuľky proste nepustia.

Čo sa týka nároku, tak by som skôr zvolil vhodnejší výraz...má právo domáhať sa svojho práva.
=============================================
Nech dá striešku opraviť a následne uvidíš podľa faktúry, či sa budeš realizovať s doplatkom.
=============================================
Otázka je ešte aj inak. Dalo by sa uvažovať aj o tom, či tá strieška bola namontovaná v súlade so stavebným povolením.
Lebo ak nie, tak potom....;)
buchač
16.11.14,10:22
Dušan

Záleží od poistky.
Ak je táto o ničom, že je tam nejaká amortizácia, tak je to poistka na trt.
neznalka
16.11.14,10:28
neviem,moja poistka nesie zodpovednost za skodu bez spoluucasti
sosak
16.11.14,10:54
Však došlo len k poškodeniu striešky a nie k úplnému zničeniu celej striešky. Sused dostal finančné odškodnenie z tvojej poisťovne za vzniknuté poškodenie, kde sa mal vyjadriť pri obhliadke likvidátorom poisťovne. Odškodnenie slúži na opravu poškodenej časti striešky a nie na výmenu celej. Predajná cena platne Lexanu, o rozmeroch 1050 x 3000 mm stojí 39,71 €. http://www.lexan.sk/komorkovy-lexan-2uv/polykarbonatova-platna-lexan-komorova-10-mm-biela-uv
Za peniaze, 82 € čo sused dostal od poisťovne, si v pohode môže vymeniť celú striešku a ešte zrezaním z pôvodnej šírky platne Lexanu, mu časť zostane. V čase stavby striešky boli ceny Lexanu neporovnateľne vyššie, pretože to bola novinka a nebola konkurencia. Toto likvidátori poisťovní ovládajú a majú to v malíčku a nenechajú sa obalamutiť. Ty si priprav tieto argumenty a suseda odpálkuj, pretože nemá prečo od teba pýtať peniaze.
bubkoch
16.11.14,10:57
buchac sorry ale nemas pravdu ...
je to ten isty pripad ako v PZP: zodpovednost za skodu ...
pokial ma poistenie zodpovednosti za skodu, tak neexistuje aby cokolvek doplacala zo svojej penazenky ... poskodeny nema pravo od nej nic pozadovat, jeho partnerom je poistovna, ak sa mu to zda malo, musi dokazat ze jeho skutocna skoda bola vyssia a rozdiel musi doplatit opat len poistovna ...
buchač
16.11.14,10:59
MÁ PRÁVO DOMÁHAŤ SA na súde !!!!

No nikde NETVRDÍM, že dotyčná osoba aj pochodí.

=======================================

POZNÁMKA :

Kua, to ako mám už písať, aby to bolo jasné, jasnejšie ???
Peggynka
16.11.14,11:15
Presne,nechce sa mi hľadať,ale vtedy stál m2 okolo 1000Sk...zadávateľka nepíše,z čoho strieška bola.
bubkoch
16.11.14,11:17
reagoval som na vetu
"Nech dá striešku opraviť a následne uvidíš podľa faktúry, či sa budeš realizovať s doplatkom."
ona sa so ziadnym doplatkom "realizovat" nebude, v ziadnom pripade :-)
Kua, to ako mám už písať, aby to bolo jasné, jasnejšie ??? :-DDD
buchač
16.11.14,11:33
Bratu...

Ja som Ti tak nejako iný. Občas chytím záchvat ľudomilstva...;)
Ak by to bola nejaká smiešna čiastka, šmaril by som dotyčnému do ksichtu, nech si žije...kua.
misoft
16.11.14,12:12
Bolo ti vysvetlené. Sused si myslí, že dostane lóve, ako keby kupoval nový materiál pred 15-timi rokmi. On však dostane len za škodu.
Rada - nebav sa s ním - ak bude vyskakovať, riešila poisťovňa - nemá nárok. Môže sa súdiť - na 99,999% prehrá a ešte zacáluje za teba tvoje poplatky a advokáta.