kopeto
17.11.14,10:59
buchač
17.11.14,10:09
Ak sa jedná o byt vo vlastníctve v paneláku, ktorý spravuje nejaký správca, tak požiadavka na opravu alebo výmenu by mala smerovať k nemu.
Dôvody sú jasné.
===================================

Oprava alebo výmena v iných prípadoch je skôr na tom odbornejšom pohľade opravára. No niekedy je oprava nákladnejšia ako tá samotná oprava.
Chobot
17.11.14,12:16
Pri cene hlavice cca 10 EUR by som nejakú opravu neriešil. Len analýza problému bude drahšia ako nová hlavica.
Peggynka
17.11.14,13:00
http://loskutak.nova.cz/clanek/bydlime/termostaticke-ventily.html
Niekedy stačí vyčistiť,aby čidlo fungovalo.
sito
17.11.14,18:33
Keď ju dáš dole z ventilu, radiátor ti hreje naplno?
kopeto
19.11.14,14:16
Áno, keď ju dám dole, radiátor hreje naplno .
sito
19.11.14,22:44
Prepáč kopeto, najprv nakopem aničku, preto, že som sa ťa opýtal, aby som ti mohol povedať svoj názor. A ona, že to je otázka, preto tá mínuska.

Ak hreje cely, tak ventil je dobrý. Pokazená je hlavica. A aké sú to hlavice, myslím značku. My ich už máme ich 15 rokov, štyri a fungujú všetky štyri.

Tiež záleží od toho či si eskimák, alebo masay. Ak eskimák a máte dohodnutý pomer 60 : 40, tak si ju kúpiš aj sám, nie pre úsporu, ale pre tvojú tepelnú pohodu. Ak masay, kašli na ňu, budeš mať teplúčko, že v trenkách budeš môcť vyskakovať, ako tí v Afrike a prevažnú časť tých nákladov za teplo zaplatia ostatní. Ak na to prídu sami ti ju vymenia za zo spoločného fondu prevádzky, údržby a opráv. Vykurovací systém domu je spoločné zariadenie, tiež náklady sú spoločné a 60 % ich každý platí rovnakým dielom na m2. Ale ak máte pomer 30 : 70, pouvažuj, čo s tým?