kendy
17.11.14,12:28
Ahojte, idem si k vám po radu... môj 4-ročný syn sa mi raz vyhádzal červenými vyrážkami v ústach a na rukách. Nebolo ich veľa, asi 3 či 4. Stali sa z nich chrastičky. Lekárka nás poslala kožnej a tá to zhodnotila ako nejakú alergickú reakciu pravdepodobne na jedlo. Odvtedy sa cca raz za mesiac-dva tak vyhádže, potom sa mu to zahojí. Myslím, že z jedla to nebude, odsledovali sme to. Posledných 2x mal deň pred tým aj horúčku... to bolo teraz v piatok a odvtedy sa mu vyhadzujú stále nové vyrážky sú to také červené chrastičky, po 2 dňoch sa zahoja... zajtra pôjdeme k dr., lebo tu detskú pohotovosť nemáme, ale nemáte niekto skúsenosť s niečím podobným? Ovčie kiahne už mal... Mám podozrenie aj na enterovirózu, ale vracala by sa po mesiaci? Ďakujem.
ivka70
17.11.14,11:33
Treba ísť na alergológiu.
Moze to byt kľudne aj kombináciou 2-3 rôznych jedál, pričom každé samostatne problém nespôsobí. Vylúčiť alergiu na jedlo sa da len 100% vylúčením konkrétneho jedla z jedálneho lístka, co ste asi nerobili, tym skôr pre vsetky možnosti.
kendy
17.11.14,11:38
My sme na alergológii boli, na odporúčanie dr. sme vylúčili citrusy, orechy, kyslé ovocie a pod. Myslela som, či to nemá z banánu, ale vyhádzal sa aj keď ich nejedol...
Estetic
18.11.14,05:47
Tak vylučovaciu dietu na dostatočne dlhý čas,čím myslím skôr mesiace ako týždne.