Roderich
17.11.14,12:54
Ahojte. Práve riešim problém so svojou sro, ako sa rýchlo stať plátcom DPH. Potrebujem to čím skôr vybaviť kvôli obchodným vzťahom mojej firmy a pravdupovediac nemám silu a čas na vypracovávanie tej kopy dokumentov pre daňový úrad. Obzvlášť, ak to nakoniec ani nemusia schváliť.

Ak je tu niekto s podobným problémom, tak sa mi prosím ozvite. Rád by som sa poradil, prípadne mám jednu myšlienku ako by sme si vedeli navzájom pomôcť.
Dáša_
17.11.14,12:07
kúp podnik, ktorý je platiteľom dph :)

Registračná povinnosť
§ 4
Na začiatok

(1)
(2)
(3)
(4) Platiteľom sa stáva aj právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá nadobudne v tuzemsku hmotný majetok a nehmotný majetok v rámci nadobudnutého podniku alebo časti podniku platiteľa tvoriacej samostatnú organizačnú zložku podľa všeobecného predpisu, 4) a to odo dňa nadobudnutia podniku alebo jeho časti. Platiteľom sa stáva aj zdaniteľná osoba, ak je právnym nástupcom platiteľa, ktorý zanikol bez likvidácie, a to odo dňa, keď sa stala právnym nástupcom. ....
Roderich
17.11.14,12:13
Ďakujem Dáša. Nie je to asi zlý nápad, ale ako zoženiem taký podnik, keď to musí byť ešte aj samostatná organizačná zložka? Resp. čo sa tým myslí, tou samostatnou organizačnou zložkou?
Dáša_
17.11.14,12:25
Ďakujem Dáša. Nie je to asi zlý nápad, ale ako zoženiem taký podnik, keď to musí byť ešte aj samostatná organizačná zložka? Resp. čo sa tým myslí, tou samostatnou organizačnou zložkou?
buď celý podnik, alebo aspoň jeho časť, ktorá sa dá vyčleniť ako organizačná jednotka. Treba sa pozrieť po firmách, ktoré kvoli licenciam chcú ukončiť činnosť. Ak sú platitelia DPH, tak by to bolo možno výhodné pre obe strany