jozefcentrum
17.11.14,15:11
Zdravim, chcel by som zistit ako poriesit - aby bol poveleny vstup do arealu skoly...U nas v dedine mame na brane skoly vonku tabulku kde pise. Zakaz vstupu do arealu skoly po vyucovani. Mam male deti ktore by chceli chodit do skoly poobede alebo cez vikendy...na ihrisko, preliezky, hojdacky, pieskovisko...atd. a je tam ten zakaz. A moja otazka je nejaky zakon ktory zakazuje vstup do arealu skoly alebo ten zakaz je iba u nas obecny. Ako ten zakaz zrusit...aky je postup...podla mna areal skoly je pre vsetkych a ma byt vyuzivany stale...naco sa urobili preliezky hojdacky...atd. ked to nikto nemoze vyuzivat? Uz som bol aj na obci...a tam mi povedali ze preto je zatvoreny aby tam niekto nemal uraz...zeby bola zodpovedna obec za uraz! Dakujem za radu a postup ako nato!
misoft
17.11.14,14:17
S problémom sa obráť na zriaďovateľa školy. Uvedom si, že budova školy, pozemok pod školou a okolo školy má svojho majiteľa (a tým môže byť obec, mesto, súkromník). A ak si on tam dá tabuľku so zákazom, má na to právo.
Tiež by si asi reagoval podobne, ak by k tebe na dvor chodili cudzie decká len preto, lebo si si tam zriadil bazén a pieskovisko. Tiež by si tam dal zákaz vstupu.
buchač
17.11.14,14:20
Duški

Toto ale nemyslíš vážne ....... či ??????
misoft
17.11.14,14:22
A prečo? Ten, kto to vlastní, ten ceduľky dáva...
I neďaleko odo mňa je cirkevná základná škola.... a tiež majú ceduľku.... zriaďovateľ - diecéza....
misoft
17.11.14,14:26
...ale decká na to zvysoka.....**** :D:D:D
jozefcentrum
17.11.14,14:26
Rozumiem skola patri pod obec...zriadovatelom je obec...nielen moj nazor ale aj ostatny otcovia a mamy s detmi chceju tento priestor vyuzivat...a obec sa stale brani tym aby sa tam nestal uraz lebo by bola zodpovedna...ako predist tomu aby ten areal bol spristupneny...poznam vsetkych poslancov aj starostu...len neviem co im mam povedat...a poradit im ako nato aby sa to dalo...znova spristupnit tak ako to bolo cca pred 5 rokmi...rada skoly robila nejaky spisala nejaky poriadok,,.,atd. a tam je zakotveny ten zakaz...aj ja som uz v rade skoly...ale neviem postup ako to znova spristupnit...
misoft
17.11.14,14:29
Obec sa vyhovára. Stačí len napísať "Vstup na vlastné nebezpečie, majiteľ nezodpovedá za prípadné škody a úrazy" - vyvesia to ešte na úradnej tabuli, dajú do VZN a je to. Bude to otvorené a zároveň za prípadné úrazy mimo oficiálnych hodín vyučovania bude zodpovedný rodič...
jozefcentrum
17.11.14,14:31
ked to je fakt take jednoduche...tak dakujem...toto som netusil
misoft
17.11.14,14:33
Jednoduché ako jednoduché.... istotne nebude jednoduché presvedčiť starostu (ak je bulo - tak s Pánom Bohom.....)
jozefcentrum
17.11.14,14:37
urcite sa s nim musime stretnut aj s poslancami.,..a treba im to vysvetlit ....aby sa ta tabula stiahla a dala nova ze vstup na vlastnu zodpovednost,...pripadne majitel nezodpoveda za pripadne skody a urazy...a podla mna takato tabula by mala zbavit zodpovednosti na obec
lujza.j
17.11.14,14:37
u mňa v dedine tiež zavreté....je tam ovál...chcela som si tam chodiť zabehať...ale bojím sa cez plot liesť...aby som si nenatrhla.....:D
fortunka
17.11.14,14:51
No... v Budapesti sa ihriska verejne daju vyuzivat iba obyvatelmi danej casti, ostatni to maju zmluvne a zaplatia si (a je strazene, udrziavane, a otvorene v urcitych hodinach). Lenze ja si nemyslim, ze v nasom pripade u nas ide IBA o uraz, aj ked mohli by sa vymyslavi rodicia aj na to ohradit.. ak by tam deti isli same, alebo ak by sa vyhovorili na vyhotovenie preliezok a teda na vlastnika... podla mna ide v prvom rade o poskodzovanie majetku, keby to malo byt otvorene stale, musel by tam byt niekto kto na to dozera, znicene preliezky, ihriska a sportoviska by nasledne chybali skolkarom / skolakom a o neporiadku ktory by ich mozno aj ohrozoval ani nehovorim... Pokial viem vsetky skolky/skoly v mojom okoli su uplne ohradene a uzavrete, a bolo to tak aj pred .. daaavno, ked som chodila na sportovu ZS. Nikto nam do arealu nesmel.
Areal skoly je pre ziakov... v prvom rade. Hojdacky a spol si robili z vlastneho rozpoctu s pomocou fondov (na 99% som si tym ista, lebo to teraz riesime v skolke...), nikto z mesta im to len tak nepostavil a nedaroval. Ja byt riaditelom, tiez to zamknem... ked na mieste nieco vyriesite, informujte nas :))) podla mna by to islo iba po nejakej dohode a prevzati zodpovednosti za skodu napr. (aj do telocvicne vas pustia ak si to uhradite a uhradite skody co tam sposobite.. nebodaj...)
buchač
17.11.14,15:18
jozefcentrum
Uz som bol aj na obci...a tam mi povedali ze preto je zatvoreny aby tam niekto nemal uraz...zeby bola zodpovedna obec za uraz!
Alibizmus jak vyšitý...

misoft (Dnes 16:29) Obec sa vyhovára. Stačí len napísať "Vstup na vlastné nebezpečie, majiteľ nezodpovedá za prípadné škody a úrazy" - vyvesia to ešte na úradnej tabuli, dajú do VZN a je to. Bude to otvorené a zároveň za prípadné úrazy mimo oficiálnych hodín vyučovania bude zodpovedný rodič...
Že ako múdro vravíš...až mi je to divnô... ;) :D
--------------------------------------------
Ešte taká otázočka.
Kto zaplatil tie všetky preliezky, proste tie náklady na to vybavenie ihriska ?
jozefcentrum
17.11.14,15:21
obec...
kukučka
18.11.14,13:44
Keď sa chce, všetko sa dá, ak je to v záujme dobrej veci - je to predsa pre vaše deti a za vaše obecné peniaze. Byrokracie má silné korene a ten neochotný úradník/úradníčka chce mať pokoj a možno nemá malé deti. Netreba sa dať, ale hádkou toho veľa nevyriešite, treba v kľude argumentovať a hlavne prísť s ústretovým návrhom, napríklad kto to bude podvečer zamykať alebo dohľad dospelých. To priniesla doba, na nás nikto nedozeral, hoci sme lozili kade tade. Jasné, že bdelé oko sa našlo vždy a všade. :D Daj vedieť ako si dopadol.