kaba
27.04.06,15:53
Dobrý deň, prosím o radu pri mojom probléme.
Naša firma, plátca DPH, vyváža tovar-druhotné suroviny do Maďarska. Pri vyžiadaní IČ DPH od nášho odberateľa nám bolo oznámené, že v Maďarsku
podľa zákona o DPH tento tovar je oslobodený od dane. Prosím o radu,
ako fakturovať tento tovar, s DPH alebo bez DPH ?
Keď vyfakturujem ho s DPH a odberateľ si daň nemôže odpočítať, náš tovar bude pre neho predražený. Tvrdil nám, že obchoduje aj s inými
firmami a tie mu fakturujú bez DPH.
Ďakujem za radu.
DušanČ
27.04.06,14:16
Treba sa držať dikcie nášho zákona o DPH. Ak je maďarský partner plátca DPH, treba mu vystaviť faktúru bez DPH a o prípadnom samozdanení nech sa rozhodne na základe ich zákona. Ak plátcom nie je, faktúru mu musíš vystaviť vrátane DPH.
monikago
28.04.06,08:30
Dobrý deň, prosím o radu pri mojom probléme.
Naša firma, plátca DPH, vyváža tovar-druhotné suroviny do Maďarska. Pri vyžiadaní IČ DPH od nášho odberateľa nám bolo oznámené, že v Maďarsku
podľa zákona o DPH tento tovar je oslobodený od dane. Prosím o radu,
ako fakturovať tento tovar, s DPH alebo bez DPH ?
Keď vyfakturujem ho s DPH a odberateľ si daň nemôže odpočítať, náš tovar bude pre neho predražený. Tvrdil nám, že obchoduje aj s inými
firmami a tie mu fakturujú bez DPH.
Ďakujem za radu.

vy ste povinny zaplatit dan u nas, kedze oni nie su prihlaseny ako platcovia DPH a vy ano, takze podla zakona sa to berie ako miesto dodanie SR.
ale teraz ma napadlo, ze ci si oni nemozu uplatnit u nas vratenie DPH, kedze su neplatcovia dane
ALBO
28.04.06,10:47
vy ste povinny zaplatit dan u nas, kedze oni nie su prihlaseny ako platcovia DPH a vy ano, takze podla zakona sa to berie ako miesto dodanie SR.
ale teraz ma napadlo, ze ci si oni nemozu uplatnit u nas vratenie DPH, kedze su neplatcovia dane

Nenapisala, že nie su platcovia, ale že v HU sa tento tovar nezdanuje.