jaanna
17.11.14,17:19
Dobrý deň, prosím o pomoc pri oprave dodatočného kontrolného výkazu. Pri kontrole som zistila, že v odoslanom kontrolnom výkaze mám nesprávne uvedené DIČ partnera v oddiele B2. Vyhotovila som dodatočný kontrolný výkaz, ktorým som chcela chybné doklady opraviť, avšak namiesto oddielu B2 som všetky opravy uviedla v oddieli B1 a teraz som dostala výzvu z DU, že doklady, ktoré som opravovala v pôvodnom KV neexistujú. Potrebujem poradiť, akým spôsobom mám opraviť chybu. Keď nad tým uvažujem, mala by som vystornovať správne zadané doklady v dodatočnom KV v oddiele B1 a zadať ich do oddielu B2 a taktiež vystornovať nesprávne zadané údaje v riadnom kontrolnom výkaze v oddieli B2 a doklady, ktoré sú uvedené ako neexistujúce nebrať do úvahy, nakoľko tieto nespracovalo. Za pomoc dakujem
marjankaj
17.11.14,16:39
Opýtaj sa Kažimíra.
jaanna
17.11.14,18:15
ja by som bola radšej. keby mi vedel poradiť niekto z poradakov
marjankaj
17.11.14,21:17
No tvoj správca ti asi najlepšie poradí. Zavolaj mu, alebo tam zájdi. Aby si to neopravovala do aleluja. Myslím, že aj oni majú z toho hokej.
kn-alka
18.11.14,06:22
podáš ďaľší opravný výkaz, kde v B1 dáš opravu na doklady so znamienkom 1-zrušenie záznamu
a v B2 dáš opravu 1-zrušenie záznamu (zlé dič) a hnad na to kód 2-nový záznam (opravené dič)
jaanna
18.11.14,07:22
Už mám aj odpoveď z finančnej správy, prikladám ju:

Dobrý deň,

ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.

Je potrebné podať správne vyplnený dodatočný KV, v ktorom vyplníte iba riadky, zle vyplnené v riadnom KV. Tzn. Vyplníte nesprávny údaj / tak ako v riadnom KV/ s uvedením kódu opravy č.1 a následne pridaním strany v tom istom riadku zadáte správny údaj s kódom opravy č. 2.


1001 – Neexistujúce IČ DPH dodávateľa
1002 - Neexistujúce IČ DPH odberateľa

Platiteľ v podanom KV alebo v podanom opravnom KV uviedol v niektorej z jednotlivých častí KV – A.1., A.2., C.1., B.1., B.2., C.2. IČ DPH dodávateľa alebo odberateľa, ktoré neexistuje.
Ivana Halajová
16.07.15,14:24
Dobrý deň

v riadnom kontrolnom výkaze som mala chybu v IČ DPH ,konkrétne SKSK..potom číslo

Urobila som dodatočné DP, kód chybe 1 ..tam som chcela dopísať, to zlé pôvodné IČ DPH

kód chyby 2..správne.

Avšak keď to chcem poslať, nedá sa mi to, a vypisuje mi že formulár obsahuje validačné chyby.

Neviete kde robím chybu?
avalik
16.07.15,15:43
Otazky sa nezadavaju do odpovede, dole na stranke mas etiketu porady
Ivana Halajová
16.07.15,15:48
Ospravedlňujem sa, písala som to v rýchlosti. Neviete mi poradiť, kde môžem robiť chyby? Už som si prečítala celý postup a mala by som to robiť správne, ale nechce mi DP podať EZ-ou
Ivana Halajová
17.07.15,09:13
Ak bude niekto riešiť podobnú situáciu...treba si KV urobiť ručne, ja som si ho vygenerovala z omegy. Potom sa dá dopísať aj chybné IČ DPH