Marian Timar
17.11.14,19:38
chcel by som vedieť či mi môže exekútor,právnik, nebankovka, bankovka poslať pisomnosť v ktorej ma vyzýva k úhrade, poslednej výzve a podobne len ako obyčajný list? čo ak ide o posledný pokus o zmier? predexekučná upomienka? to môže spoločnosť poslať len ako obyčajný list? žiadne do vlastných rúk?doporučene? čo ak si to neprevezmem? - myslím tým čisté dovody, nie som doma dlhodobo, som v nemocnici a pod. - odkial mám vedieť že niekto niečo odomňa chce? ako sa môžem potom brániť/odpovedať? alebo práve na tomto tieto spoločnosti a časti násho justičného systému stavajú svoj spôsob vymáhania? veď sme mu to poslali, tak čo, ked si to neprečital, hlavne že poslali a môžu začať vymáhať a exekuovať majetok
právnik-probono
19.11.14,02:26
Ak to pošlú obyčajnou zásielkou, je to ich problém, neunesú dôkazné bremeno pri preukázaní platného a účinného doručenia písomnosti.
denis_m6
19.11.14,15:16
"odkial mám vedieť že niekto niečo odomňa chce?"

toto je snad vtip, ved predsa ked si pozicias od niekoho peniaze, a nesplacas, tak musis o tom vediet nie? a comu sa chces branit? ved ty dlzis peniaze im.
Chobot
19.11.14,16:08
Záleží od toho, komu čo dlhuješ. Na niečo sa vzťahuje povinnosť vymáhania (napr. upomienka), inde netreba upomínať. A aj keď si neprevezmeš doporučenú upomienku, tak vieš, že ti niekto niečo poslal - podľa oznámenia o uložení zásielky. A môžeš si zistiť, kto ti to poslal. Oznámenie ti zostane v schránke aj po u
úložnej dobe. A obyčajný list tiež nájdeš v schránke aj po mesiaci, ak by si bol dlhodobo hospitalizovaný. Ak ignoruješ tieto výzvy, alebo ak nemáš označenú schránku, tak sa potom nečuduj, že si ťa nájde exekútor.
expeeert
19.11.14,17:13
denis_m6
20.11.14,07:31
no asi iny pripad, v otazke nebola spomenuta ziadna dalsia osoba, dotycny sa rozculoval nad sposobom dorucovania postovych zasielok od viacerych poskytovatelov financnych sluzieb a exekutora a ich dalsom postupe, nehovoril nic o potrebe zistit ci si niekto v jeho mene pozical, alebo sa mylim? Je to bezna reakcia neplaticov, ved ja som nic nedostal, neprevzal atd. , tak co po mne chcete. Ale to ze peniaze si pozical a nesplacal, o tom sa uz nikto nezmieni.
AmmiS
20.11.14,13:33
Do vlastných rúk sa doručuje (okrem iného) - rozsudok, platobný rozkaz, upovedomenie o začatí exekúcie, exekučný príkaz. Takže tieto písomnosti vám majú doručiť do vlastných rúk. Ak ste v nemocnici dlhšie, fikcia náhradného doručenia sa neuplatní... Teda vrátená zásielka - vami neprevzatá - neznamená,ze vám bolo platne doručené. Z toho vyplývajú aj následne prostriedky právnej obrany.
expeeert
20.11.14,14:00
To áno, ja ho neobhajujem, len som uviedol príklad že nie vždy sa do takejto situácie môže dostať človek vlastnou vinou...