katkap17
18.11.14,09:51
Ahojte chcem sa spýtať pri dodatočnom KV , keď som zabudla dať faktúru ktorá tam mala byť , vyplňujú sa aj pôvodné údaje, ktoré boli v riadnom KV , alebo len doplním nový údaj s kódom 2, a musím v tomto prípade poslať aj dodatočné daňové priznanie? Ďakujem
Papierniková
18.11.14,09:54
ide o odberateľskú alebo dodávateľskú faktúru ?
katkap17
18.11.14,10:03
ide o daňovú povinnosť, Faktúru ktorú som ja vystavila
Mishok
18.11.14,10:04
len nový údaj s kódom 2

danové priznanie musíš poslať len ak sa mení pôvodné
Papierniková
18.11.14,10:04
v tom prípade dodatočné KV DPH a tiež dodatočné daňové priznanie ... v KV DPH len nový údaj s kódom 2 ...
katkap17
18.11.14,10:21
Ďakujem pekne, hrozia aj nejaké sankcie?
Papierniková
18.11.14,10:27
závisí od : mala si v mesiaci ktorý opravuješ daňovú povinnosť, alebo nadmerný odpočet ? aká je vysoká DPH na faktúre ?
kn-alka
18.11.14,10:37
pokuta nebude, bude len vypočítaný úrok z dane, ktorú musíte doplatiť (spomínala si vyšlú faktúru)
marjankaj
18.11.14,11:26
Bude aj pokuta podľa §155 ods 1f bod. 1.
Za delikt podľa §154 ods.1e.
Teda ak pokuta vyjde 5 € a viac.
katkap17
18.11.14,11:51
áno vyšlú FA mala som daňovú povinnosť a DPH na FA je 260eur