modna.princezna
18.11.14,13:12
Dobrý deň, ak sa tu niekto vyzná v genetike, prosím o radu. Čítala som veľa člankov ohladom splodenia dietatka a jeho nasledovnom pohlavi, ale nejak neviem oddelit tie pravdive od klebiet. Moja otazka znie ci mam sancu mat dievcatko ak moj manzel pochada z dvoch bratov, jeho brat ma troch synov a my mame spolu synceka tiez, cize v jeho rodine su sami chalani a my tak velmi tuzime po dievcatku, ale uz som sa vzdala nadeje, ze raz budeme mat babu, kedze maju asi take geny. Musim ale este dodat, ze brat manzelovej mamky ma dcerku. Mozem aj ja ako zena nejak ovplyvnit pohlavie dietata, alebo je to ciste zalezitost muzskych spermii (napr som citala, ze pred ovulaciu sa plodia baby), alebo mam verit Jonasovej metode vypoctu pohlavia?(chcem si ju dat vyratat). Mame vobec nadej pri manzelovej genetike? Inak ja mam sestru aj brata a v nasej rodine maju prevahu skor dievcata. Prosim poradte mi, kto sa v tom vyzna. Este chcem na zaver dodat, (lebo viem, ze mi odpisu aj taki, co mi budu vycitat, ze niekto nemoze mat deti a ja si chcem este aj vyberat a blabla .....), ze viem, ze na pohlavi nezalezi a ze hlavne aby dietatko bolo zdrave, to ja viem a budeme sa tesit aj z dalsieho chlapceka, ale predstavte si tu radost v manzelovej rodine, ked pride konecne dievcatko....Ide o to, ze velmi tuzime po babe a urobime pre to vsetko. Dakujem vam pekne za odpovede.
lujza.j
18.11.14,12:15
Ja som skusila ovulacnu metodu....ci to bolo tym....mam babu
Peggynka
18.11.14,13:58
Hehe,otec -5 chlapcov+2 dievčatá, mama - 8 dievčat+2 chlapci.Jeden brat 3 dievčatá,druhý 2 chlapci,ja chlapec+dievča :) Keď som sa ja mala narodiť,mama túžila po chlapcovi :) Narodilo sa jej dievča s chlapčenskou povahou :eek: Bratia na mňa nemali :D
Daj si vyrátať,ale ber to s rezervou.Hlavne,aby bolo zdravé a budete šťastní všetci :)
Mila123
18.11.14,14:32
a chcela si dcéru? či syna?
lujza.j
18.11.14,15:14
Dceru..
Mila123
18.11.14,15:18
ja mám dve dcéry a o syna som prišla, stratu som prežila, nechcela by som to ešte raz zažiť....
preto i napriek hore písanému textu, upozorneniu či čo to bolo (od zadávateľky) viem jedno, že nezáleží na pohlaví dieťaťa, záleží na tom, čo z dieťaťa vychováme..... a hlavne nech je duševne, telesne ale i emocionálne zdravé......
Mila123
18.11.14,15:20
znie to veľmi tvrdo ale pravdivo, určite to poznáš....
od dobroty aj xxxxxxx
lujza.j
18.11.14,15:22
Mi hovor...ako 21r som skoncila na odbere plodovej vody....:(
modna.princezna
18.11.14,15:39
to mi je luto, ja viem, ze najdolezizejsie je aby bolo babatko zdravucke, ale vyskusat mozem a ked sa nepodari, nevadi, budeme ho zboznovat rovnako ako prveho